Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rasszizmusra utaló jelek?

Rasszizmusra utaló jelek?

Figyelt kérdés

Nem troll kérdés.

Magyar ember vagyok, fehér 20f

Kisiskolás koromban 3. osztályos voltam amikor beültettek 2 cigány származású ember mellé az osztályban, muszály voltam középre ülnöm a padban és én voltam köztük.

Én birtam őket beszélgettem is velük és óvodában is jól elvoltam velük, (a többiek azért éreztették hogy nem lenne jó velük barátkozni) engem ez igazából nem érdekelt.

és óra végén elkezdtem sirni oda jött hozzám osztályfőnök és kérdezte hogy "mi a baj?"

én pedig elmondtam neki hogy "nem szeretnék cigányok között ülni".

mire a tanár: "szégyelld el magad" - én meg tovább sirtam...

nyilván ez most hatott rám eléggé mert tényleg normális ember vagyok és nem vagyok rasszista..tényleg nem


a másik: Ti összejönnétek cigány származásúval, illetve bármilyen félével (rasszal) indiai,kinai,japán tehát mind1 hogy kivel? - valahogy érzem belülről hogy nem tudnék összejönni velük de viszont pár ismerősöm jár magyarként nem magyar származásúval..


Lehetséges hogy a szülői és társadalmi nyomás belém erőltette a rasszizmust tudalatt?


Rasszista lennék? mégha nem is gondolom magam annak?



2020. márc. 24. 02:59
 1/9 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Ezt neked kell magadban feltérképezni, hogy honnan ered az averziód. Hogy kit dugsz szívesebben, az lehet egyszerűen ízlés kérdése is.
2020. márc. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Magadban vizsgáld az indulataid, érzéseid, gondolataid. 20 éves vagy. eljött ennek az ideje. Egészen mindegy, hogy ki mit mond rád - ezek politikai színezetű lózungok, rá akarnak húzni emberekre dolgokat, érdekből, az embert eszközként használva. De ahogy I.Kant mondta: minden embernek önmagában nyugvó célja van, ezért senki sem használhatja eszközként a másikát. Benned van az igazság tudata. Különben soha semmiről nem tudnánk értékítéletet mondani. Olvass sokat, jó gondolkodókat, hogy mélyüljön az ön-, világ, emberismereted. Pl ezt ajánlom:

[link]

[link]

és végül megint Immanuel Kant:


"Két dolog tölti el lelkemet annál újabb és annál növekvőbb tisztelettel és csodálattal, minél többször és tartósabban foglalkozik vele gondolkodásom: a csillagos ég felettem és az erkölcsi törvény bennem."

2020. márc. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Remélem, kamu a kérdés.. Ha nem, akkor kezeltesd magad!


Már az ókorban is megmondták:similis simile gaudet.


Ne légy liberális agymosás áldozata!

2020. márc. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a 3-as figyelemre méltó. Ma ott tartunk, ha azt mondom: 'magyar vagyok' vagy 'szeretem a hazámat'- akkor rám ugranak, hogy fasiszta, rasszistaszar vagyok. Holott ebben sehol sincs, hogy BÁRKIT bántani kellene. Tehát még egyszer a 2-es: A morális törvény bennünk van. Azt kell tisztítani a zavaros politikai, manipulatív zajoktól, hogy a lelkiismeret hangját magunkban meghalljuk.
2020. márc. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3as tényleg nem vicc.

3.-os voltam tehát védekezhetem azzal hogy még nem tudtam hogy mondok(pedig egy gyerek nem hazudik)

2020. márc. 25. 03:14
 6/9 anonim ***** válasza:

H ülye kérdés. Nem azért nem jön össze más fajtájúval valaki, mert rasszista, hanem azért, mert nem akarja, hogy a gyereke úgy élje le az életét, hogy egyik csoporthoz sem tartozik, valójában mindenhonnan kiközösítik, persze nem nyíltan, de azért érezhetné, és ő maga sem tudná egyik felét sem teljesen elfogadni.F ajok igenis vannak!! Nem lehet összemosni őket.

Miért írtad azt, hogy jól elvoltál velük, ha sírtál, amiért két c igány gyerek között kell ülnöd?

2020. márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

mert tényleg jól elvoltam velük, hülyültünk..

de még suliban is

és megtörtént ez 3.-ikban.. ezért furcsállom magam előtt is hogy most mivan?

2020. márc. 26. 02:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Ózdon születtem onnan jöttem el. De tudom mit mondol ott is sok a kisebbségi. Van köztük ilyen is-olyan is. De meg kell találni velük a hangot, hogy ne legyen negatív a hozzá állásuk. Az öcsémnek roma a felesége és nagyon jól megvannak már 12 éve, csak eleinte össze kellet szokniuk mert a romáknál is más a szokás mint nálunk.
2020. márc. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lennel rassziszta, ha hihetlen gyuloletet ereznel felejuk, nem birnad elviselni a kozeledben, akar milyen tunemeny a masik vagy ha pl. mikor megtudnad, hogy a csaladba egy masik nemzetisegu hazasodik, te azon torned a fejed, hogy hogyan keserisd meg a napjait, hogy o maga ne akarjon vegul a család resze lenni.

Vagy még :D Ha hallva "őt" egy szakadek szelerol segitsegert kialtva, nem kihuznad, hanem loknel rajta egyet csak azert, mert nem a te "véred" es hadd puszoljon... Na ekkor lennel rasszista. Persze mindezt képletesen (is) értem.


Az hogy te egyszer valamit mondtal harmadikban nyomas hatasara (amugy szerintem csak emiatt van inkabb lelkiismeretfurdalasod, es kivetíted), mert erezted, hogy ezt mas nem szokta (romakkal baratkozni), az nem jelent semmit. Valoban nem lehettel tudataban annak amit mondtal, csak azt erezted, hogy ezt igy nem tudod tovabb csinalni, kicsit kilogónak érezhetted magad. Mert se roma nem vagy, de megis inkabb veluk voltal el jól.

Most viszont felnott vagy, at tudod gondolni, hogy hogyan erzel felejuk, az meg soha nem art, ha fenttartassal vagy, ugyanolyanok, mint barmelyik nepcsoport, megvan a sajatos kulturajuk vannak kozottuk nagyon becsuletes emberek, es vannak kozottuk olyanok, akiket jobb messzire elkerulni. Egy nepcsoportot elitelni par negativ tapasztalat miatt szerintem butaság, viszont az is, ha valaki nem terkepezi fel mibe vág mikor egy masik kulturabol valoval ismerkedik.


Szerintem te nem vagy rasszista. Igen, valoszinu, hogy a hattered miatt latod így.

2020. ápr. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!