Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Évek óta kínzó gondolatok gyötörnek például volt olyan h arra gondoltam hogy bárcsak egyik családtagom rákos lenne ettől a gondolattól nagyon megijedtem és próbáltam nem arra gondolni de egész map reggeltől estig ezen gondolkodtam és csak azt vártam hogy elaludjak mert akkor legalább nem gondolkozok

Utána jöttek egyéb gondolatok és mindig agyaltam valami olyanon ami szorongást keltett

Jelenleg azon hogy mivan hogyha megőrülök vagy hogy ha van valamilyen súlyos elmebajom ezen már körübelül 1 hónapja gondolkozok es hiába mondom magamnak hogy nem kéne ezen gondolkodni mert hogy emiatt fogok bekattank egyszerűen nem tudok leállni

Vagy példál mivan akkor ha bezárnak a diliházba

Félek attól hogy nehogy skizofrén legyek utána olvastam a tüneteinek és most attól félek nehogx hallucináljak én is vagy valami

Ez mi leheet? Valakivel volt esetleg hasonló?

Normális válaszokat kérnék



2020. ápr. 16. 06:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt kényszergondolatoknak hívják, és a szorongás egyik fajtája. Csinálj olyasmit amiben le van kötve a gondolkodásod és nem lehet elkalandozni. Nyelvtanulás, zenetanulás, izgalmas könyv olvasás, stb.

Továbbá az általános szorongásodat is próbáld csökkenteni, mert az is enyhíti. Sport, relaxálás, meditálás, stb. A megőrüléstől való félelem is szorongás, de nem fogsz ténylegesen megőrülni. Ez a kényszeres dolog kezelhető, de ha súlyosbodik, akkor kérj orvosi segítséget. Nem fognak kiröhögni vagy ilyesmi, ismert és nem is ritka jelenség. Ha a k.gondolatok átváltanak kényszer cselekvésekbe, akkor mindenképpen fordulj orvoshoz! Az állandó takarítás, bezárt ajtót 50x megnézés már komoly, és abba viszont tényleg meg lehet kattanni. Láttam pár ilyet, nem volt vidám. De ne kezdj ezen agyalni, sétálj egyet, nézz vígjátékokat, tereld a figyelnedet

2020. ápr. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Igen voltak cselekvéseim egy szót többször kimondtam vagy megérintem többször egy adott tárgyat vagy személyt vagy például 5x pislogok elalvás előtt...

2020. ápr. 16. 06:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Viszont a nagyrészét egyedül abbahagytam!
2020. ápr. 16. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!