Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudtok olyan filozófiai...

Tudtok olyan filozófiai könyveket, amelyek segíthetnek az embernek jobb életet élni?

Figyelt kérdés

Olvastam több helyen, hogy úgynevezett "self help", vagyis önfejlesztő könyvek helyett érdemesebb filozófiát olvasni.


Én még nem olvastam filozófiát soha, önfejlesztő könyvet viszont igen, és szerintem van értelme, csak az a lényeg, hogy ne vesszen el benne az ember.


Úgy értem, hogy ha valaki csak olvas, és elméletben tudja mit hogy kéne csinálni, akkor semmire nem megy a tudásával, tehát az első és legfontosabb, hogy az ember éljen, tapasztalja ki a dolgokat, stb...viszont vannak könyvek amik segíthetnek szerintem, csak jól meg kell válogatni, mert sok a bullshit.


Na de a lényeg, hogy tudtok-e olyan filozófiai könyvet, ami segít az embernek a személyes fejlődésben?



2020. ápr. 16. 12:34
 1/2 anonim válasza:

ERIC BERNE EMBERI JATSZMAK c. könyvét ajánlom.

Nem kifejezetten pszichológiai, de egyetemen pszichológiából ajánlott olvasmány volt.

Hétköznapi szituációkat mutat, be: párok (ffi-nő) közötti problémákra hogyan reagálhatnak. Melyik reakcióra milyen a másik fél ellenreakciója. És miért az! Ez is fontos.

Lényegében ki mit akar elérni és azt hogyan érheti el.

Nekem nagyon tetszett, az életben alkalmazható.

2020. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én az agy kontroll című könyvet ajánlom a családomból olvasták többen és dicsérték sok jó dolog van benne fejleszti a koncentrál-ast, meg tanítja hogyan befolyásolhatod az agyadat hogy jobban tud használni. Én azt olvastam hogy: Élet az élet után ez is érdekes de ez olyan emberek élményeit írja le amit klinikai halálban éltek át szerintem meg lepő történetek.
2020. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!