Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Minek nevezik azt, amikor meg...

Minek nevezik azt, amikor meg vagyok keresztelve, de nem hiszek a földön lévő összes vallás közül egyetlen egyben sem?

Figyelt kérdés
Meg kereszteltek egészen pici koromban, de soha nem éreztem hogy nekem bármelyik egyházhoz is kötelességem lenne tartozni. Soha nem hittem ezekben viszont az istenbe vetett hitem nagyon erős. Nem követek semmilyen szektát, nem tartozom semmilyen felekezethez, mégis hiszek az Istenben és azt gondolom hogy minden ami van, az az Istenben van és minden ami van az az Isten által van.
2020. ápr. 19. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Vallását nem gyakorló hitetlen. Külön szót erre nem tudok.
2020. ápr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:

Ha úgy általában hiszel valamilyen a fizikai világon felül létező, önmagában létező entitásban, entitásokban – lényekben, erőkben, törvényekben –, mindenféle szűkítés, konkretizálás nélkül, akkor talán azt lehet mondani, hogy a szó eredeti értelmében idealista vagy (azaz hiszel az ideák önálló létezésében). Ha hiszel valamilyen a világot teremtő és a világnak gondját viselő, személyes – értsd: személyiséggel rendelkező – természetfeletti lényben, azaz istenben, akkor teista vagy. Ha egyetlen ilyen isten létezésében hiszel, akkor monoteista vagy. Ha ez jó átfedéssel megegyezik a Biblia, a kereszténység Istenével, akkor alapvetően keresztény vagy. Ha Isten személyes voltát szimbolikusnak tartod, maga a tényleges természetfeletti fogalmadban nincs személyes jellege istennek, akkor még talán a misztikus – miszticista –, lehet jó kifejezés.


De a megfelelő szó, jelző megtalálásához kicsit jobban ki kellene fejtened a világképed részleteit, konkrétumait, hogy egészen pontosan mi az, amit hiszel, és mi az amit elvetsz. Mert ez a „minden Istenben és Isten által van” ez így önmagában eléggé semmitmondó és általános, ebben a kijelentésben ki lehet cserélni az Isten szót az világegyetem szóra, vagy az energia szóra, és akkor mindjárt materialista vagy. De valami bizonyára van, ami számodra Istent megkülönbözteti ettől, különben nem használnád rá az Isten nevet. Tehát hiszel Istenben, aki…?

2020. ápr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
átlagenber
2020. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ateista
2020. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!