Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetek pogány ha meg...

Hogyan lehetek pogány ha meg vagyok keresztelve?

Figyelt kérdés
Meg vagyok keresztelve, de sosem voltam templomban, és nem is szerettem volna hogy megkereszteljenek de babaként kereszteltek meg. Át lehet térni az evangélikus vallásról a pogány vallásra?

2017. dec. 23. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Kevered a pogányt és ateistát? Mert a pogányság ugyanúgy istenhit, csak több másikban hisznek.


Ha nem hiszel az egészben, akkor eleve nem volt semmi hatása annak hogy pár csepp vizet csöpögtettek a fejedre mikor gyerek voltál. Annak a víznek semmilyen hatása nem volt az életedre, csak felruházták egy vallásosok által elfogadott jelképpel.

2017. dec. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pietrosol ***** válasza:
97%

Szia!


Fejtsd ki, hogy mit értesz pogány vallás alatt, aztán lehet, hogy valaki tud segíteni!

2017. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Többistenhívő vagyok, csak arra utaltam hogy én nem hiszek a Jézusos dologban.
2017. dec. 23. 17:44
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha az isteneket követed, akkor már most pogány vagy. :)

Annak a víznek semmi jelentése nincs, az istenek nem azzal a részével foglalkoznak az életednek, amiről te még csak nem is tehetsz, hanem az alapján ítélnek, amit önszántadból/értük teszel.

Mely isteneket választottad őrzőidnek? :)


Egyébként első: Minden ateista pogány, de nem minden pogány ateista. A pogány ember nem ábrahámi vallást követ, ennyi a definíciója.

2017. dec. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az önálló döntési képesség,és saját akarat nélküli keresztség jelentősége annyi,mint a vízipisztoly ártalmassága.


A Biblia,csak saját hitből fakadó bemerítéses keresztségről szól.

Ha nem élsz krisztusi életet,nem követed Krisztust jellemben,tettben,szóban,akkor pogány vagy épp úgy,mint a gyermekkeresztségbe kényszerített emberek zöme.

2017. dec. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

" én nem hiszek a Jézusos dologban"


Akkor a te világnézeted szerint a keresztség nem más, mint hogy rádöntöttek pár csöpp vizet, nem? Akkor mi a kérdés?

2017. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

"Minden ateista pogány, de nem minden pogány ateista."


Ez nem így van, a pogány az ősi nemábrahámi vallások isteneiben hisz, az ateista meg semmilyen istenben nem hisz, ez kizárja egymást.

2018. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Hetes, leírtam a definícióját még a válaszomban is, de ha szeretnél interneten is rákereshetsz, kérlek ne égess ki.
2018. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!