Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem értem a matekot?

Miért nem értem a matekot?

Figyelt kérdés
Gimibe járok, és egyszerűen nem megy a matematika mert nagyon lassú számoló vagyok, és 1-2 számjegyű számokat is összetévesztek, lehet valamit csinálni ezzel? :(
2010. júl. 27. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem, ez a dixlexia egyik formája, nemtudom hogy hívják.:S
2010. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Diszkalkulia!Anyukám barátjának a 18 éves fia és ugyanilyen!Ez nem gyógyitható, de nem is ciki!Egyszerüen így születtél, örülj neki, hogy egészséges vagy :)
2010. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ez kialakulhatott attól is, hogy daganatos voltam?
2010. júl. 27. 19:48
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
kapsz róla egy papírt és kedvező osztályzásban lesz részed!:)
2010. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és akkor hova kell ezért a papírért elmenni?
2010. júl. 27. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Tényleg menj el minél előbb, mert nagyon sokat fogsz szenvedni, ahogy én is! Nekem is ez a bajom! Amúgy csinálnak egy vizsgálatot és ott meg mondják, hogy tényleg az vagy-e! Diszkalkúliás! Ha nem akkor viszont, külön tanár, és rengeteg seggelés sajnos! :(
2010. júl. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És hova kell ezzel fordulnom? :(
2010. júl. 27. 20:16
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Tanároddal beszélj, vagy az osztályfőnököddel vagy az igazgatóval, nekik tudniuk kell, hova kell evvel menned "vizsgálatra", meg a tanárodnak kell írnia egy papírt erről, hogy vizsgáljanak meg!
2010. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nevelési tanácsadó, ott elvégzik a tesztet, és kapsz papírt. De siess vele! Egyébként pedig minden elismerésem, hogy eljutottál gimibe, le a kalappal!

Az általános iskolás tanáraidnak meg ezt már rég észre kellett volna venni, kb. 1. osztály első félévben :S

2010. júl. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Diszkalkulia a neve. Szerintem korántsem biztos, hogy nem gyógyítható, de legalábbis javítható, például agykontrollal.

Nyugi, sok olyan ember van, aki a rengeteg tanulás, korrepetálás, különóra ellenére sem tud jó lenni matekból. Az a baj, hogy a matekot érteni is kell, nem olyan tantárgy, mint mondjuk egy történelem vagy irodalom, amit csak be kell magolni. Én sem voltam soha 2-esnél jobb belőle. Úgy éreztem emiatt, hogy értéktelenebb és hülyébb vagyok, mint mások. Az érettségin is egy kegyelemkettessel rugdostak át. Viszont a humán tárgyakból mindig jó voltam, ezzel próbáltam ellensúlyozni, hogy a reál tárgyakból sosem voltam jeles.


Még az a gáz szerintem, hogy a követelmények is nagyon irreálisak! Valaki írta az oldalon, hogy a matek azért fontos, hogy fejlődjön a logikai készséged és átlásd az összefüggéseket. Nos, én, aki sosem tudott 2-esnél jobb eredményt felmutatni matekból, kitűnően látom az összefüggéseket az élet minden területén...


Szerintem inkább azoknak a diákoknak kellene több matek, akik olyan területen kívánnak továbbtanulni/elhelyezkedni, ahová a matek elengedhetetlen.


De említhetném pl. a fizikát is, ami egyszerűen nevetséges. Pár hónapja láttam egy tévéműsort, ahol egy fizikus beszélt a mai fizika-oktatásról. Konkrétan azt mondta, hogy szégyen az, amit manapság fizika címszó alatt tanítanak az iskolákban. Szerinte olyan dolgokkal tömik a diákok fejét, amelyeknek már 50 éve nincs aktualitása.


Több magyar-és idegen nyelv óra kéne az iskolákba, mert szégyen, hogy egy 18-19 éves fiatal nem tud a saját anyanyelvén írni és beszélni. Szerintem ez cikibb, mint egy matek kettes érdemjegy...az idegen nyelv fontosságát pedig mindenki tudja. 0 nyelvtudás nélkül szinte sehová nem kell az ember. Ha viszont még magyarul sem tud normálisan írni/beszélni, akkor meg pláne nem.


Na meg testnevelés órából is lehetne több, hogy a gyerekek gerince ne legyen rozzant a sok görnyedéstől, mire leérettségizik. De itt sem a szekrényugrást meg az ilyen hülyeségeket kellene csinálni, hanem pl. izomerősítés, kondi, néhány perc futás, utána játék (pl. labdajátékok).


Én már 26 éves vén tyúk vagyok, bőven túl az iskolaéveken, de remélem, nem gáz, ha leírtam a véleményemet.

2011. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!