Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok szótlan?

Miért vagyok szótlan?

Figyelt kérdés

Sajnos valamiért csak nagyon keveset beszélek. Nem tudok egy jóízűt beszélgetni senkivel sem, még a barátaimmal sem.

Ha csak 1-2 emberrel beszélgetek, akkor gyorsan feloldódok, de ha többen vagyunk, akkor megkukulok, egyszerűen nem tudok mit mondani. Szívesen beszélgetnék ismeretlenekkel is, mert szeretem az embereket, de egyszerűen nem tudok mit beszélni.


Írigylem azokat, akik bárkivel bármiről el tudnak beszélgetni.


Hogyan tudnék ezen változtatni?


2008. nov. 23. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Én is ilyen vagyok, az okát nem tudom. Talán szerénység miatt van ez így.
2008. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Na én pont az az ember vagyok aki a boltba az eladóval,buszon a mellettem ülő kedves nénivel is megérti magát...szóval szerintem próbálkozz netes beszélgetésekkel először úgy h nem látod akivel beszélsz tök ismeretlenül!! Sztem ez bejön ha szeretsz chatelni...de próbáld ki,és nyiss jobban a világ felé,emberek felé!! Menni fog az...:)
2008. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Kényszerítsd magad erőszakkal, hogy megszólalj! Durván hangzik, de muszáj, mert úgy jársz mint én! Multkor egy egész kb 2 és fél órás céges megbeszélést ültem végig egyetlen szó nélkül! (najó, egyszer megkínáltak teával, és annyit mondtam nem, köszönöm:)

SZóval próbálkozni, próbálkozni! Próbálj spontán lenni.

2008. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Próbálok beszélgetni, de nem tudok.

Sokszor van, hogy eszembe jut valami, hozzá szeretnék szólni a témához, de nem merek megszólalni.


Aztán meg mindenki avval piszkál hogy milyen sokat beszélek.

2008. nov. 23. 18:52
 5/6 anonim válasza:
72%
Mert keveset beszélsz... :)
2008. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
78%
Én is ilyen vagyok, bár már kezd alakulni... minél idősebb vagy, minél több inger, tapasztalat ér, annál magabiztosabb vagy... én sokszor azért nem mondtam semmit, mert úgy éreztem, nem fontos a véleményem, mikor a többiek se értettek jobban egy-egy dologhoz, mint én. főiskolán ez különösen hátrány... például szemináriumokon. Nekem az a véleményem, hogy az ilyen hallgatagság mögött önbizalomhiány rejtezik általában...
2008. nov. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!