Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek hogy lehetne több...

Szerintetek hogy lehetne több önbizalmam?

Figyelt kérdés

Amikor fiatalabb voltam (most se vagyok annyira idős, 18/f vagyok), sokkal több önbizalmam volt. 11-12 évesen tele voltam lánybarátokkal, én voltam az osztályban az, aki mindenkivel jóban volt. Volt olyan, hogy egy egész nyarat 3 lánnyal töltöttem el. Ekkor voltam kb 12. Ahogy elkezdődött a gimnázium, konkrétan minden megváltozott. A lánybarátaimmal, akiket random helyekről ismertem (szóval nem osztálytársak meg ilyenek), szépen lassan megszakadt minden kapcsolat. Ekkor kezdett durván csökkenni az önbizalmam. Első nap, egy lányt ültettek mellém és konkrétan azt mondta, hogy fuj. Lehet ez nem nagy dolog, de így 6 évvel később is tisztán emlékszem rá. Korábban tök jól eldumálgattam a tanárokkal, most megszólalni se tudok. Gimi első néhány évében tipikus kocka megjelenésem volt, meg az is voltam. Az előbb említett lány rendszeresen kibeszélt random barátnőinek, hogy mekkora gyökér vagyok meg sose lesz barátnőm. Ezt onnan tudom, hogy hallottam saját fülemmel. Ez a lány néha bevonta a szívatásba a barátnőit, olyanokat mondott, hogy takarodjak arrébb, mert leülne, ilyen idiótát hogy viselnek el a tanárok. (Az előzőt egy kb 10 fős csoport előtt mondta úgy, hogy a tanár is hallotta, röhögött eggyet oszt folytatta az órát)

Az egészben az a legszomorúbb, hogy ezzel a lánnyal régen nagyon jó barátok voltunk, mindig segítettük egymást, mi voltunk a 2 kitűnő tanuló, csak az általános utolsó 1-2 évében nem beszéltünk annyit. Egy nyár alatt megváltozott ennyire.


Nagyjából ez az előzménye annak, hogy miért nem tudok lányoknál kezdeményezni. A jó csajokból annyit kaptam az évek alatt, hogy szívatnak.


Az utóbbi 1-2 évben kicsit rendbe szedtem magamat és észrevettem, hogy random lányok buliban meg úgy az utcán is néznek. Emlékszem, egyszer mondta az egyik haverom, hogy Te, az a csaj utánad fordult.

(És nagyon jól nézett ki, ez idegesít) Összesen 3 lány próbálkozott be nálam, amiből az egyik konkrétan szerelmet vallott nekem, de ő pont nem jött be.

Táncoltam már sok lánnyal buliban, de kb 10 feles kellett mindegyik alkalommal minimum.


Szóval a kinézetemmel szerintem már nincs gond, csak a belsőmmel. Le vagyok ragadva már egy ideje, szeretnék több önbizalmat, legalább annyit, hogy ha egy lány fel akar szedni, akkor tudjak vele mit kezdeni, ha már én nem tudok kezdeményezni.



2020. máj. 7. 01:56
 1/5 anonim válasza:

Szerintem még nem zártad le azt a féle traumát, érzést amit a lány csinált. Nem ismerem jól a körülményt de lehet hogy még régebben megbántottad nem tudom de zárd le. Az biztosan segít majd hogy több önbizalmad legyen.

Például írd le mit érzel minden dühöt és komolyan mindent vagy írj egy neki szóló levelet amiben leírod a dolgokat amit gondolsz nyugi nem azt mondom hogy küld el vagy ad oda de bizonyított tény ez segítene. Ha pedig a lányok valóban utánad fordulnak akkor nem kéne hogy idegesítsen az amit a lány mondott ja és ha így írsz és kitűnő mármint okos vagy akkor eszed is van.

2020. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is ne menjél táncolni, ha ennyi felest kell inni hozzá. Egyáltalán ne menjél ezeknek a társaságába, inkább otthon olvassál. Én kértem volna, hogy ültessenek el attól a lánytól, aki azt mondta, hogy fúj, sőt, ha volt még hely az osztályban, hátra ültem volna egy üres padba, még ha a tanár hívott volna is előre. És vagy levegőnek nézném az ilyen lányokat, vagy betanulnék valami ütős szöveget, amivel vissza tudok vágni, de inkább elmennék egy másik gimibe, ha lehet. Én is rosszul érezném magam, de lehet, hogy egy pszichológus jobb tanácsot tud adni.
2020. máj. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Könnyen leszerelheted azt a lányt. Ha legközelebb beszól valamit, válaszold neki, de úgy, hogy mindenki hallja: Nem értelek, régebben te egy teljesen normális lány voltál, mi történt veled az utóbbi időben? De a válaszára már ne figyelj oda, mert lehet, hogy valami trágárságot mond, hanem menj tovább a tankönyveddel, csinálj úgy, mintha nem érdekelne, hanem csak az, amit olvasol. A következő percben akár meg is kérdezheted az egyik srácot v. lányt, te hallottál már erről (akármiről, amit ott éppen olvasol), hogy lássa a lány, nem foglalkozol vele. - Vagy csak a válaszom második felét csináld, mintha nem is mondott volna semmit. - De én azért odamentem volna a tanárnőhöz, aki nevetett, amikor az a lány azt mondta, hogy fúj, hogy tanárnő, legyen szíves máshova ültetni, inkább ülnék egyedül, mert ezzel a lánnyal nem vagyok hajlandó, vagy nem szeretnék egy padban ülni.
2020. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, fiú vagyok :D Köszi a válaszokat amúgy. 6 éve ültem mellette abban a tanévben, szóval egy ideje már nem vagyunk padtársak. Van neki 2 barátnője az osztályból és ennyi. Akiket barátnőinek hisz, kibeszélik a háta mögött meg röhögnek rajta, hogy mennyire betegesen túlzásba viszi a tanulást, és mellé még a flegmaságot meg nagyképűséget. Megfordult a fejemben, hogy lehet pontosan tudja ezt és rajtam vezeti le.
2020. máj. 11. 02:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ronda vagyok, ráadásul esetlen is, a rendszeres kibeszélésemet a gimiben szerintem érettségiig nem hagyták abba (nyolcosztályos), de 9.-től kezdve már legalább nem (annyira) bactattak.


Elhibáztam pár dolgot, alsóbb évfolyamokon minden kis fricskát is személyem elleni támadásnak vettem, gimiben 8.-9. osztályban pedig semmire sem reagáltam. 8 éven keresztül hülyét csináltam magamból, de mindegy, mostmár úgyis rég vége.

20F

2020. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!