Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önök szerint adjam fel, mert...

Önök szerint adjam fel, mert amúgysem fogom elérni a céljaim?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves transzszexuàlis lány vagyok, aki sok nyelvet akar beszélni anyanyelvi szinten és tolmács akar lenni. A családom nem tolerálja a transzszexuálisokat, ezért õk soha nem hagynak békén. A céljaim nagyon fontosak, ezért azt sem bánom ha sok mindenrõl let kell mondanom. Pl. csak négy órát alszok, soha nem lesz párkapcsolatom, mert tudom, hogy sok idõt igényel. Nincs önbizalmam ezért mindig azt gondolom, hogy nem vagyok elég jó a céljaim megvalósításához, annak ellenére, hogy már angolul és németül magas tudok. Kétszer próbáltam öngyilkos lenni és rendszeresem vagdosom magam.



Since many people are sceptic, I will write some lines about how I ended up speaking English and German very well in both languages. I started learning English when I moved to Germany, At first, I had difficulties understanding grammar and pronouncing words since I learned German in Hungary. After some time of practicing hard, I managed to achieve a high level of fluency in this language.


Wie ich es schon oben erwähnt habe, Deutsch war die Sprache ich in Ungarn gelernt habe. Jedoch sprach ich Deutsch noch fließend als ich nach Deutschland gezogen bin. Da Deutsch meine erste Fremdsprache war hatte ich ziemlich viele Probleme am Anfang. Nach einiger Zeit habe ich jedoch ein sehr hohes Niveau im Deutschen erreicht.



Both native English speakers and native German speakers said that they would have thought that I was a native speaker if it hadn't been for my accent.


Je parle française un petit aussi, mais je continue à apprendre.


2020. jún. 12. 17:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Entschuldigung ich habe mich vertippt. 'Deutsch war die erste Sprache, die...'
2020. jún. 12. 17:42
 2/6 anonim válasza:
100%
17 évesen nem szabad feladni, nem is beszélve arról hogy van még időd, bármikór válhatsz tolmácsá.
2020. jún. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:-)
2020. jún. 12. 17:51
 4/6 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem kell emiatt feladnod még nagyon sok feladat várhat rád az életben és arra kell koncentrálnod hogy azt csináld amit szeretnél. A Te kezedben van a jövőd!
2020. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most kezdődik csak az életed, kis hülye :)

Az álmaid pedig soha ne add fel. Fontos a tanulás, de a jó léted és az egészséged is!

2020. jún. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A transzszexualitás egy komoly kérdés. Fontos hogy orvosilag igazolt legyen. Gondolom 17 évesen még nem volt műtéted. Lehet hogy ezt helyre kéne tenni ha nincs még a helyén. Mármint h vagy műtét vagy pszichológus.

Idő... A párkapcsolat időigénye semmiség lesz ahhoz a problémához képest amit a transzszexualitás okoz a párkeresésben. Nem esélytelen egy transzszexuálisnak párt találnia csak ezerszer nehezebb mint egy átlagembernek.

Tolmácsolás... Van ilyen foglalkozás. Fizetést is kapnak. Vagyis ez nem egy elérhetetlen álom. Bár az is igaz hogy két nyelv az nem a szakma csúcsa. :D Én tanultam angolt és helyenként furcsának találom a megfogalmazásaid de gondolom ez azért van mert te inkább az utcán tanultad a nyelvet vagy közösségekben és nem azt a fajta kötött angolt amit idehaza oktatnak. Magyarul sem hangzik túl értelmesen az hogy "angolul és németül magas tudok"...

Szerintem túl sok a kétely benned. A családodat megértem. A te problémád nekik is probléma és ők sokkal nehezebben fogják elfogadni. De gondolom nem is fognak foglalkozni vele ezért a szőnyeg alá söprik és ez talán sosem lesz rendezve.

2020. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!