Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csinálhatnék annak érdekéb...

Mit csinálhatnék annak érdekében, hogy ne bántsanak?

Figyelt kérdés

Átlagos lány vagyok, nem tűnök ki az osztályból semmivel sem, mert a tudásomat nem villogatom. Szeretek meghúzódni, és csak egy-két emebrrel vagyok jóban, velük kötetlenül el tudok lenni, de egyébként csendben vagyok. Az osztálynak van egy úgynevezett kötekedős-raj rétege, akik nagyon teszik az agyukat, és engem találtak meg azzal többszörösen is, hogy bántsanak valakit. Eddig csak beszólogattak, de még úgy is, hogy egyáltalán nem vettem fel, ők nagyon meg tudtak bántani. És egyre durvább dolgokat csináltak velem. Egyszer például hazáig követtek az iskolából, szóban inzultáltak, és közben telefonnal felvették, meg feltették a netre, és az iskolában mutogatták körbe... és meg akartak verni többször is. Eddig mgé nem tették meg, csak megrángattak meg fellöktek, de szerintem meg fogják, ha csak "csúnyán merek rájuk nézni". Kerülöm velük a kontaktust, de mindig megtalálnak. Mit csináljak, hogy abbahagyják? Csak azért nem vagyok nekik szimpatikus, mert nem a rapzenét kedvelem, hanem a rockot, és én nem nézek ki úgy, mint egy plázában nevelkedett... de ez persze csak kifogás, egyszerűen én vagyok az, aki bánthatnak... nem érzem magam csúnyának, de állandóan ezt mondják rám, és ez nagyon levitte az önbizalmamat. Állandóan bántanak engem. Miért nem tudnak nyugton maradni, engem meg békén hagyni?! Mit csináljak, hogy legalább abban az egy évben, amíg még általánosba járok, és muszáj velük együtt lennem, leszálljanak rólam? Évek óta ezt csinálják, de mindig egyre többen, ahogy bővült a baráti társaságuk. És már azok a fiúk is velük lógnak, akik eddig úgy-ahogy megvédtek engem velük szemben, szóval nem számíthatok senkire... mi a francot tudok így csinálni?


Bocsánat a hosszú leírásért, de remélem, hogy valaki tud rajtam segíteni.


2010. aug. 1. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyanez volt csak én srác vagyok. Az ilyen kötöszködős szemétláda gyerekek sajnos mindenhol ott vannak. Általában saját komplexusaik és egyéb pszihés zavaraikat leplezik "valakit támadjuk mehg, mert különben minket fognak" dolgo miatt. Ha sokan vannak működik, de ha az osztálynak van egy értelmesebb része is akkor azok elnyomják az ilyen embereket. Nálunk is ez történt.


Amúgy át tudom érezni a helyzetet, pokoli lehet ezeket elviselni és szorongani a közelükben, hogy vajon mikor jut eszünkbe megint támadni? Sajnos ezt én is ismerem.

2010. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

járj el mindennap gyúrni:)

kb fél év és meglesz az eredménye, ne félj utána nem mernek majd hozzádszólni, de még rádnézni se

ha komolyabban gondolod szedj izomtömegnövelőt, fehérjét stb.

2010. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

utolsó ez nagy volt pláne, hogy a mondat úgy kezdődik, hogy átlagos lány vagyok...:-)) Kedves kérdező nem bántásként írom!


Egyszerűen,azt tudod csinálni, hogy ne mutasd ki, hogy félsz, akkor abba hagyják. Anno suliban egy nagyobb gyerek kötekedett velem, a haverjai is kötekedni kezdtek én pedig egész egyszerűen neki mentem a tahónak, pedig erősebb is volt és többen is voltak, de valami oknál fogva ez tiszteletet ébresztett bennük, mert utána soha nem csesztettek. Szóval szólj vissza és küld el őket a jó kurv@ anyjukba, ha látják, hogy nem félsz tőlük akkor oda a buli. A kutya is csak azt támadja meg aki fél, menekül. Szóval ne hagyd magad, mert még jobban rád szállnak.

2010. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :3 Igyekszem úgy tenni, ahogy mondtátok, bár kondizni nem szeretnék *nevet* Megpróbálkozom vele, hátha bejön. Csak sajnos hiába határozom el, hogy nem érdekel, amit mondanak, éles helyzetben úgy törik össze az önbizalmam, mint egy üvegtábla, ha a földre ejtik.
2010. aug. 1. 22:39
 5/12 anonim ***** válasza:

Vegyél erőt magadon, és ha legközelebb belédkötnek, vágd a képükbe, hogy leperegnek rólad a beszólásaik (még akkor is, ha ez nem igaz). Most pedig megpróbálom növelni az önbizalmad, és hidd el, csak igaz dolgokat írok.

Ezek csak gyerekek. Buta gyerekek. 10 (de inkább 2-3) év múlva nagyot fognak nézni. Oda a banda, talán egyedül vannak, semmire nem mennek. Senkit sem fog érdekelni az, hogy milyenek voltak az általánosban, meg hogy milyen vagányul rá tudtak szállni egy emberre. Röhögj a képükbe, szard le az egész mesterkedésüket. Vágj unott arcot, flegmán, gúnyosan nevess rajtuk, ez a helyes hozzáállás. Mást nem érnek. Ellenem 9.-ben (vagyis most) fordult az EGÉSZ osztály. Le kell őket szarni, meg kell tanulni másoktól függetlenül élni. Ebben a történetben te vagy az erős, egyedül állod az ütéseket, és kijavítod a repedéseket. Ők csak gyengén csapatban támadnak. Ezt me is mondhatod nekik. Egyedül kiállsz egy csapat ember ellen, akkor ki is a puhány, a kevesebb, a gyenge?

Hidd el, megtérül, ha most erős vagy, és nem hagyod magad elsüllyedni.

Naa, bátorság, és nemtörődömség. Hajrá!:)

2010. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként 15L. Utolsó voltam.
2010. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok- hú bocsi azt sajna nem láttam, tényleg bocsi.

Akkor nem is tudom, pasizz be, sminkelj, és kezdj el valamit sportolni:)

2010. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat ismét.

Második: nem haragszom, egyébként van barátom már több mint egy éve, de nem megyek azzal sokra, mert messze lakunk egymástól. Egyébként nem kell a védelme, mert nem akarom, hogy ő is belekeveredjen ebbe (egyébként tud róla).

Utolsó válaszoló: nehéz lehet(ett) neked is... de biztos saját tabasztalatból mondod, amit nekem leírtál, szóval megpróbálkozom vele. Igazán hasznos, és igyekszem, hogy így is legyen, mert tényleg elég gyávák és szerencsétlenek, mert ha nincs ott a "vezérük", és mindegyikük egyedül van, nem együtt lógnak, olyan jól el tudok velük lenni, mintha legalább is barátok lennénk, csak egymás előtt teszik a nagyfiút *sóhajt* De erős leszek, és nem hagyom, hogy elnyomjanak a butaságaikkal. Köszönöm szépen, hogy önbizalmat öntöttél belém :)

2010. aug. 2. 13:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Átéltem hasonlót. Általánosban 3-8. osztályig gyakorlatilag terrorban volt részem, mert én is egy ilyen visszahúzódó, csendes figura voltam. Így utólag visszagondolva hálásnak kéne lennem nekik, mert ezzel a sok megaláztatással, csesztetéssel, bántással megacélozták az idegeimet, és egy nyíltabb ember lett belőlem.


Annyit mondhatok legjobb védekezés a támadás! Ha beszólnak neked akkor vágj vissza, mutasd meg, hogy teljesen immúnis vagy a megfélemlítésre. Viszont soha ne legyél ideges, higgadtan kezeld őket. Hidd el, ha látják, hogy felhúztak akkor tovább csinálják, mert ők erre hajtanak. Ha minden kötél szakad, akkor ott van az a pár barátod, esetleg ők is segíthetnek neked.


ÉS ne feledd: Ne figyelj arra, hogy mit mondanak rád, ők csak egy nagy rakás szar, akik ennél többre sose viszik az életben. Az ő szavuk semmit sem ér!

2010. aug. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igyekszem úgy tenni, ahogy te is tanácsoltad, és ami azt illeti, talán segít a jellemfejlődésemben ez az egész... *pislog*
2010. aug. 2. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!