Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az lehetséges, h a szüleim...

Az lehetséges, h a szüleim már arra a korra is ilyen szinten önbizalom hiányosság tettek?

Figyelt kérdés

Én erre így emlékszem, de lehet, csak álmodtam, vagy valahogy kitaláltam. Szóval arra emlékszem, h oviban lehetett választani a jelet, de hogy ne legyen mindenkinek ugyanaz, nem sok mindenből lehetett választani. Nekem a torta és a kisautó között kellett. És úgy emlékszem, h azért nem választottam a tortát, mert már eleve kövér kisgyerek voltam, és nem akartam, hogy amiatt is csúfoljanak.

Igen, a későbbiekben egyértelműen rombolják az önbizalmam a szüleim, de olyan pici korban?



2020. júl. 3. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy jön ide a szüleid hatása. Ők választották ki a két jelet, amik közül választhattál és direkt egy tortát választottak egyik opcióként, ezzel arra utalva, hogy kövér vagy? Nem az óvónők döntenek az ilyesmiről?

Egyébként a szüleid már születésedtől kezdve nagy hatást gyakorolnak rád minden megnyilvánulásokkal. Igen, a szülők már egészen korán is tudják rombolni a gyerek önbecsülését, még ha nem is direkt teszik. Minden a szülőktől indul el. Még ha bántanak is a kortársaid, ki vagy közösítve, ha egy megtartó családban nősz fel és megkapod otthon a megfelelő érzelmi biztonságot és szeretet, akkor másként fogod fel azt, ha a családi fészken kívül érnek traumák. Szerintem.

2020. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

Tudom hogy nem ezt a választ várod és hogy nem fog tetszeni de ez lesz az igazság amit keresel:


- Lehet hogy a magabiztosságod/viselkedésed a szüleid miatt lett olyan amilyen de a te felelősséged hogy változtatsz-e rajta.

- Lehet hogy a körülmények miatt vagy ilyen helyzetben de a te felelőséged hogy beletörődsz-e vagy megküzdesz a jobb életért.

- Lehet hogy a genetikádon nem változtathatsz de a te felelősséged mit hozol ki belőle.



Ha szar az életed ne az életet/ sorsot/ szüleidet/ Istent/ karmát/ stb... okold mert azzal azt mondod a sors kezében van az életed. Mi sem könnyebb annál mit másra hárítani a felelősséget.


https://www.youtube.com/watch?v=LLn2rvdgA7c

2020. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!