Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért veszem fel más ember...

Miért veszem fel más ember (beszéd) stílusát? Ettől én kétszínűnek számítok?

Figyelt kérdés
Ha valaki lassan beszél és megválogatja a szavait és épp vele beszélek, én is ezt teszem, ha hülyéskedik, én is azt teszem. Régebben még ha olyannal beszéltem, aki káromkodik, akkor én is káromkodtam beszéd közbe. (szerencsére erről leszoktam)
2011. nov. 2. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
különben ez azért van mert nagyon megakarsz másoknak felelni. Inkább mást mutatsz magadból mint amilyen valójában vagy. Pedig jobb ha azért nem szeretnek az emberek mint amilyen vagy minthogy azért szeressenek amilyen nem vagy.
2011. nov. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes dolog :)

Nem kétszínűséget jelent, hanem éppen azt, hogy empatikus vagy másokkal. Bele tudod élni magad a másik ember helyzetébe, lelkiállapotába, ezért van, hogy önkéntelenül a beszédstílusát is lemásolod. Illetve azt is jelenti, hogy jól tudsz alkalmazkodni.

Ne félj, ez jó tulajdonság!

2011. nov. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8:25-el egyet értek. Néha én is ilyen vagyok, általában akkor, ha nagyon figyelek a másikra és azonosulok vele.
2011. nov. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem is azért van, mert intelligens vagy. Sokkal rosszabb, ha valaki játssza a tudálékost, miközben egy nálánál iskolázatlanabb emberrel beszél, vagy lehúzza mások jókedvét, mert neki nem az van. Ha viszont valaki azért veszi át más (beszéd) stílusát, hogy kifigurázza, akkor az meg parasztság. De ez a leírásod alapján rád nem érvényes!
2011. nov. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Ha valakivel elég sokáig beszélgetek, "lemásolom" a modorát. Pedig azzal ellentétben amit az első válaszoló irt, nem akarok neki megfelelni.
2011. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem kifigurázásnak szánom. Eddig fel sem tűnt, a tesóm kérdezte, hogy h.h. ezt csinálom, de nem szándékos.

Talán majd jól jön ez, mert védőnőként fogok végezni és úgy mindenféle iskolai végzettségű emberrel fogok beszélni. :)

2011. nov. 2. 13:48
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyébként senkinek nem szeretnék megfelelni.

Most hirtelen ez ugrott be :)

:

http://www.youtube.com/watch?v=sWOQ65UnvVw

2011. nov. 2. 13:58
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
De megakarsz felelni, csak már annyira szokásos, hogy fel sem tűnik hidd el.
2011. nov. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha te mondod... :D
2011. nov. 2. 15:33
 10/10 anonim válasza:
ez egyébként nagyon hasznos, a vizsgákon is azzal szimpatizál a vizsgáztató, aki felveszi az ő modorát:) használd ki hogy neked ez reflexből megy:D
2011. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!