Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy önismeret, önfejlesztés nem gondoljátok azt, hogy ez egy fantázia?

Figyelt kérdés

Régebben se hittem se az önismeretben, se az önfejlesztésben, de elolvastam a Feldmár András Credo nevű könyvet, és teljesen beigazolódott az a nézetem, hogy ez egy hülyeség. Idézek:


"Akár azt is gondolhatnánk, hogy én, mint egy személy, megismerhetem magamat, egy személyt. Mintha két személyről lenne szó, az egyik vizsgálja, körbejárja, levetkőzteti, felboncolja, átvilágítja, elemzi, kipróbálja a másikat, aztán amikor már megismerte, megnyugodhat, elkezdhet élni, mert a jövő már nem lesz többet titok a számára. A nagy probléma az egészben a nyilvánvaló ellentmondás: úgy csinálok, mintha ketten lennék."


2020. júl. 26. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem tapasztalod meg, hogy mi az, nehéz hinni benne.

Egyébként ez részben filozófia, így sokféle értelmezése lehet.


Az önismeret eredménye viszont kézzelfogható; amint elkezdesz önmagad vágyaival és képességeivel összhangban működni, jönnek az eredmények.

2020. júl. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a modern önismeret azt célozza meg hogy kirajzolódjon az ember előtt maga a személyiség.

Viszont ezek változó dolgok. Pont ezért lehet rajta változtatni is.

De ez szerintem nem azt jelenti hogy az önismeret ennyi lenne..

Miért?

Mert akkor mi mint ember, egy változó információhalmaz lennénk?

Szerintem van valami a "háttérben" ami szintén az önismerethez tartozik.

Talán van valami bennünk ami nem változik.

Ha pedig tényleg van egy részünk, ami nem változik - akkor az inkább jellemző ránk, mint a változó dolgok.

Pl én ezért gyakorlok meditációt, hogy ezt a változatlan "lényeget" megtaláljam.

Igaz még egyenlőre nem találtam semmit, amit definiálni lehetne :)

2020. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Érdemes lehet inkább Carl Jungot olvasni.

Néhány idézet tőle, ami az önismerethez kapcsolódik:


"Ha szeretnénk valamit egy gyermekben megváltoztatni, először meg kell vizsgálnunk, hogy nem olyasmiről van-e szó, amit saját magunkban kell megváltoztatni."


"Az ember rabjává válhat egy elragadtatottságnak, ha nem érti meg idejében, miért vált elragadtatottá. Meg kellene egyszer kérdeznie magától: Miért ragadott úgy el ez a gondolat? Mit jelent ez rám nézve? Egy ilyen szerény kételkedés megóvhat bennünket attól, hogy saját eszméinknek maradéktalanul és örökre rabja legyünk."


"Azt talán sokan elismerik, hogy szükség van önismeretre és józan észre, de csak nagyon kevesen tartják magukra nézve is kötelezően érvényesnek e szükségleteket."

2020. júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván egy fantázia, mivel ez nem egy tárgy.

De működő fantázia.

Ha te nem ismered saját magad, az azt jelenti, hogy a tudatod nincs tisztában az agyad többi részének a működésével.

Ezen lehet segíteni, és lehet fejleszteni a tudatod tudását, működését.

2020. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz. Az agyaddal látsz képet de a szemed is kell hozzá. A kezeddel tapintasz de az agyadban lesz belőle érzet. Hogy ki és mi vagy,vagy hogy hogyan érzel az sokszor nem nyilvánvaló. Te gondolsz valamit magadról, de vajon igazad van? Szem nélkül tudnád-e hogy a kezed nem kék? Kéz nélkül tudnád-e hogy az arcod meleg-e. Anélkül hogy kívülről néznéd meg magad miközben dolgokat teszel, tudnád-e hogy az ott egy jó vagy rendes ember vagy csak egy egoista önző farok?...

Szerintem nem. Nem vagy két külön ember! Az érzékelő és az érzéketlen vagy!

2020. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!