Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak magammal?!

Mit csináljak magammal?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet a következő: 2 éve érettségiztem le, utána rögtön nekiálltam az egyetemnek, aztán egy szakmát is megpróbáltam elvégezni, de különböző okok miatt egyik sem tetszett, így otthagytam mindkettőt. Dolgozni nem szeretnék, mert maximum gyárban tudnék elhelyezkedni, annyira meg nincs szükségem a pénzre, hogy ennyit szenvedjek miatta. (Nem akarom leszólni a gyári melósokat, de nekem az éjszakai műszak, stb, túl megterhelő, fél évnél huzamosabb ideig sosem bírom tovább, már 2x is megpróbáltam.) Szüleim szerencsére megértőek, így nem okoz problémát számukra hogy egész nap itthon ül a gyerekük és a tökét vakargatja. Szerencsére a 3 év alatt összejött az 1 év munkaviszonyom, így most kapom az álláskeresési járadékot, és úgy néz ki, hogy 9 hónapon keresztül fogok még kapni havi 50 ezret, ha elmegyek nyelvvizsga tanfolyamra. Az érettségimmel is kb. semmire nem megyek, mert az angolon én a magyaron kívül, (84-89%) minden 2-es, 3-as lett. Jelenleg 21 éves vagyok, és az életemet elsősorban itthon szeretném leélni. Ti mihez kezdenétek? Hány évesen jöttetek rá, hogy mit szeretnétek kezdeni magatokkal, és milyen lépéseket tettetek, hogy jobbá tegyétek az életeteket? Hogyan álltok jelenleg? Meg vagytok elégedve azzal akik most vagytok? Sikerült elérni a kitűzött céljaitokat?



2018. nov. 29. 02:52
 1/3 anonim ***** válasza:

35+ vagyok és még most se tudom, mit szeretnék csinálni, de van egy kényelmes munkám.


Vendéglátásban, eladóként nincs éjszakai műszak, kezdhetsz ott. Még fiatal vagy, van egy csomó EU-s program, amivel tanulhatnál egy másik nyelvet külföldön és akkor lehetsz pl. ügyfélszolgálatos.

2018. nov. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy voltam mint te, sőt most is, csak már 28 éves vagyok.

Biztonsági őri melókból szedem a pénzem, ahol nem nagyon kell semmit csinálni, csak sok időt vesz el. De most is gondolkozom, meg folyamatosan, hogy mit lehetne, mert nem akarom egész életemben ezt csinálni :/

2018. nov. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pupusz ***** válasza:
A lényeg, hogy valamit csinálj. A bizti őrködés tényleg lightos. Hamar meg van a papír is, 1000Ft körüli óradíjakat fizetnek itt Pesten és környékén. Közben bőven van időd gondolkodni, tájékozódni, embereket megismerni, tapasztalatokat szerezni az életben, amiket később hasznosíthatsz. Csak nem szabad benne ragadni. De ha benne ragadsz esetleg, még az is jobb, mint otthon tököt vakargatni. Vagy recepciósnak is elmehetsz, telefon központosnak, vagy végezhetsz karitatív munkát is, ha ennyire ráérsz, az is hasznos lenne számodra. A lényeg, hogy csinálj valamit, mert az otthon ücsörgés nem vezet sehova. Vagy kereskedj a neten, írj blogot, végezz el tanfolyamokat stb. Csak hasznosan töltsd az idődet.
2018. nov. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!