Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan hitessem el magammal...

Hogyan hitessem el magammal hogy "okos" vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos az életem során (legfőképp általános iskolába) rengetegszer kaptam meg hogy hülye vagyok. Valószínűleg azért, mert a tanárok erősen demotiváltak tanulás terén, ezért sosem tanultam semmit, átaludtam az órákat, s ennek köszönhetően a mai napig műveletlen vagyok. Még a mai napig mást sem kapok vissza az ismerőseimtől, minthogy egy hülye, semmirekellő és szar ember vagyok. Ezzel mostanra sikerült elérniük hogy el is hiszem azt, hogy egy hülye szar alak vagyok, aki semmire sem jó. Esetleg valaki aki volt hasonló helyzetben, hogyan tudott motivációt gyűjteni?

Sajnos eleve lehetetlen céljaim vannak, de így annak sem látom értelmét hogy megpróbáljak küzdeni értük.


18/F



2020. aug. 1. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Válassz pozitív barátokat, és tűzz ki reális célokat.
2020. aug. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tégy ellene. Műveld magad, olvass.

Akár a YouTube-on nézz videót. Ott is vannak ismeret terjesztő, oktató videók.

Ha pedig már haladsz a célkitűzéseiddel, akkor erősítsd magadban a pozitív énképet.

Ahogy a negatív beszólások lehúztak, hogy a végén olyan lettél, mert el is hitted, sőt olyanná váltál, ezt meg is lehet fordítani.

DE tenned kell érte.

2020. aug. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Keress valami tevékenységet ami a javadat szolgálja, az lefoglal, és sikerélményt nyújt. Bármilyen sport, hobbi, önkénteskedés, vagy keresel munkát, ahogy az időd engedi. Ezek sikert hoznak.
2020. aug. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lehetetlen célokhoz készíts lépcsőket: akkorákat, amekkorákat meg tudsz ugrani. Aztán egyre nagyobbakat.


Ezzel pedig szépen lassan bebizonyítod magadnak, hogy nem vagy hülye.

Mások véleményével pedig ne foglalkozz. Általában tizedannyit látnak az emberből, mint ő maga, ráadásul a saját életével törődik mindenki elsősorban, és néha csak vagdalkozásszerűen mond ítéletet az embertársáról...

2020. aug. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Elsőnek azt kell megértened, hogy amit gondolsz, hiszel, az mind szuggesztió. Akarva vagy akaratlanul tápláltál beléd, te azonosultál ezekkel. A másik, hogy a gondolataid, érzéseid, nem TE vagy! Ezek különálló dolgok! Nem, Te vagy!


Ameddig ezt nem érted meg, addig nem indulhat el a változás.

Ez volt az első lépcső.

2020. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem, Te vagy! Pontosabban. -> Tehát, nem te vagy!
2020. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!