Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért követi valaki a többi...

Miért követi valaki a többi ember ízlését? Miért változik meg valaki az ismeretlen tömeg hatására?

Figyelt kérdés
A divat egy dolog.Most a kérdés lényege, h a haverom miért CSAK azt a filmet nézi meg, amit az amerikaiak az IMDB-n felpontozak, csak azt a zenét hallgatja, amit mindenki, csak az a lány tetszik neki, aki mindenkinek stb.Nem mer rock-ot hallgatni, mert fél, h kiközösítik, nem mer xy színű ruhákat felvenni, mert fél, h kiröhögik, pedig szeretne és tetszik neki.A haverja meglátta, h miket hallgat, azt mondta, h komolyan aggódom érted...erre a srác letörölte az összes zenéjét, pedig szerette.Én arra gondolok, h lehet, h szeretne tartozni valahova...de miért nem keres olyat, aki olyan mint ő, ahelyett, h olyanná válik, mint mások?!EZ MÁR BETEGES ÉS RÖGESZMÉS!!!!!!!!!Szeretném megértetni vele, h ő úgy jó, ahhogy van!MIT TEGYEK!?
2010. aug. 3. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

hát mondd meg neki!!!!!csak így egyszerűen, hogy úgy van jól ahogy van!

am ez tényleg így van, és nem egyedi eset. az suliban pl. 1-2 csaj volt, aki ilyen csicsásabban öltözött és bejött a suliba magassarkuban és miniszoknyában. év végére a háromnegyed osztály (mármint a csajok:) ilyenben járt, és olyanok is akik azelőtt NAGYON nem. csak hát ha a barátnője úgy néz ki mint egy sarki akkor már ő isˇˇ:/. én meg baromira kilógok a társaságból és mindenki szerint gáz hogy farmer-póló-tornacipőben járok suliba.

de hát MINEK az iskolába miniszoknya és tűsarok????:S

2010. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már ugyan ezt elmondtam, elsírtam-ríttam, könyörögtem, üvöltöttem (ilyen sorrendben) neki, de vigyorog és "ááá, dehogy akarok én beilleszkedni, de amire sokan mondják, h nem jó, az nem is jó...de hányból hány mondja?!Ez most konkrétan a filmekre...szal soha nem néz meg semmit, csak ha azt felpontozzák a neten.Régen megnézett egy csomó filmet, tetszett neki, most meg mondja, h szar, mert lepontozták.Mondtam, h nem egyformák az emberek, nem kell hasonlítani az ízlésének a többi emberéhez, de állítja, h amit leszavaznak, az szar.A 4 fal közül nem jön ki, ott kockul, tényleg nem jár sehova...szó szerint.Nem ismer semmit, senkit.Nem is ezen a bolygón él.Szeretnék segíteni, de akkora egy penész lett...akarom mondani pén*sz, h azt hiszi, h csak azért segítek, h majd később szemrehányást tegyek, h ha!Én hívtalak bulizni, király vagyok, de NEEEEEM IIIIIGAZ!!!Megőrülök!Egyszerűen annyira egy remete, h kész!SEGTSETEK MÁR!!!!!!
2010. aug. 3. 23:54
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos eléggé begyepesedett az agya!:/ Az ilyenen nehéz segíteni, ezt onnan tudom, hogy velem is így van.

Volt egy nagyon jó haverom de teljesen átállt másik stílusba, és már semmi mást nem hallgat csak azt a bizonyos zenét. Már semmi nem köti le mint azelőtt. Mindig egyről tud beszélni. És már engem is lesz@r:S:(

Próbáltam vele beszélni, hogy a barátságunkat is tönkretette ez az egész nagy változás, de ő még mindig ilyen maradt. Sőt még rosszabb. Az jó ha valaki változik, de azért közbe nem kéne megbántani, és hanyagolni a régi barátokat csak ezért:S:/ Rám nem hallgatott. De talán neked még sikerülni fog. Sok sikert.

( Még annyit, hogy szívem szerint azt várom, hogy kiábránduljon az egészből és térjen észhez.:( )

2010. aug. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már minden létező érvet, okot, lehetőséget(ezt csinálhatja, lehet ez, dolgozzon ott stb), ötletet(menjünk strandra, kondizni, futni, kirándulni, sátorozni, nyaralni), egyeséget(ha te eljössz ide,oda,amoda, akk megígérem, h soha nem hívlak többé sehova stb(godnoltam, először rákap és fog jönni magától)), életmódot felajánlottam neki, de ez a válasz...miért menjek oda?És ha vmi baj történik.Nálunk se jön, mert túl meleg\hideg\este\reggel\esős idő\viharos idő\ stb van.Vagy kitalálja, h dolga van....kikészülök.Nem hallgat rám!Nem tudok mit mondani.Adjatok ötletetket, h mit csináljak.Ez így nem élet.Nem jár sehova!MÉG A SZOMSZÉDAIT SEM ISMERI!Egy vele egykorú haverja sincs...esetleg ismerős!21 éves és még csak meg sem próbál nőt keresni magának...soha nem próbálta.Csajozni is hívtam, oda se jön!!!!!!MIT CSINÁLJAK!!!Már megpróbáltam a pszihés hadviselést, miszerint bűntudatot keltek benne, h kiteszem érte a lelkem is, más sült tavi békacombot eszik, h bevegyük a csapatba és menő legyen.Ő alapjáraton jófej, hívnánk mindenfelé, pont azért, mert nam f*szkalap, de ő nem jön, mert lusta kimozdulni, már arra is lusta, h a saját igényei miatt megmozduljon.Mindig kényelemben élt, ahhogy én is, de én be akarom bizonyítani, h kényelem nélkül is megvagyok.Bringával\busszal járok mindehova, esetleg gyalog vagy stoppolok, dolgozok, gürizek, pedig meg van mindenem, pusztán be akarom bizonyítan (meg szeretem is a nehéz helyzeteket) magamnak, h én kibírom...de belőle ez a vizonyítási vágy hiányzik.Ha nem tud kocsival menni (vezet v viszik, az mind1), akk nem megy.Ha küzdeni kell vmiért, inkább lemond róla, de meg nem mozdulna.Sportolni nincs kedve, pedig jó testalkata van...mi a fenét csináljak, h rám hallgasson.Arra gondoltam, h 5 évig le se tojom és majd akk megmondom, h gondolj bele, h mire vitted eddig?!MIT CSINÁLTÁL EDDIG!?!?...de nem tudom nézni, ahogy nem használja ki azt, h fiatal, hanem otthon tesped, mint egy kisnyugdíjas!Egyszerűen a legjobb haverom és azt akarom, h legyen belőle valaki.Jobban akarom ezt, mint a saját szülei!Tanulni sem küldték, dolgozni sem engedik, otthon tartják, mint háziszolgát...lóti-futit.Mindent megadnak neki (kaja,ruha,saját szoba,(amit amúgy is meg kell adni egy gyereknek)), de ennek az az ára, h halálukig pket kell szolgálnia!!!!MEGŐRÜLÖK!!!ÉS MÉG ŐK NEVEZIK MAGUKAT JÓ EMBERNEK!?!?!?!A SAJÁT GYEREKÜK FIATALSÁGÁT TETTÉK\TESZIK TÖNKRE A SAJÁT KÉNYELMÜK ÉRDEKÉBEN...MÁR ANNYIRA BELEOLTOTTÁK EZT AZ OTTHON ÜLŐ, SZÜLŐT SZOLGÁLÓ, MIVEL FELNEVELT ÉS íGY HÁLÁLNI MEG ÉLETMÓDÓT, H MÁR NINCS KEDVE KI SEM MOZDULNI!!!!!!!!HOGY SEGíTSEK NEKI!Már fel akarom adni, de nem megy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kérlek, adjatok vmi ötletet!
2010. aug. 4. 00:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Inkább te nem vagy normális, hogy ennyire meg akarod értetni vele. Én le se sz@rnám.
2010. aug. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát, ez nem normális, és úgy tuti, nem jó, ahogy van. Önbizalom kellene neki, de extra nagy adag. Vagy nincs önáló személyisége. Ha bejön neki a rock, miért ne hallgathatná? Bele akar szürkülni a b*zis kinézetű beazonosíthatatlan életkorú és nemüket csak letolt gatyával megállapítható srácok közé? Xarja le magasról, mit mondanak a haverjai. Ha tetszik neki egy zene, hallgassa azt, ha meg leszólják, hát vágja a másik képébe, hogy neki meg nincs hallása, ha ilyen szemetet hallgat (mert gondolom, a rock számokat szólták le, és a trance szemetet éltetik arrafelé). Olyan filmeket nézzen meg, amilyeneket akar, mit érdekli, mit gondolnak róla a többiek? Nem ő lenne az egyetlen, aki rockot hallgat, és gondolom a filmek sem azért vannak fent az IMDB listán, mert a kutya sem nézi meg őket. A kamaszkor arra van, hogy megtanuljuk kifejezni a személyiségünket és a véleményünket a világ felé. Én lány vagyok, progresszív metált hallgatok, és bár nem sok ilyen van a környékemen, de büszke vagyok rá. A környezetem általában elfogad úgy, ahogy vagyok, de akinek nem tetszik, el is lehet kerülni.


Nos, én valmai ilyesmit mondanék neki: Nem kell mindig mindenkinek megfelelni, önmagadnak kell elsősorban. Ha te elégedett vagy magaddal, jól érzed magad a bőrödben, és azt csinálod, amit szeretsz, akkor azt a környezeted is megérzi. De ha nem és görcsösen meg akarsz felelni másoknak, akkor valszem süt rólad az önbizalomhiány, ne csodálkozz, ha a környezeted is úgy kezel.

2010. aug. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Engem nagyon sokat csesztettek középsuliba, mert nem hatott rám a birkaeffektus (divatos ruha, divatos telefon, divat zene), mindig is batár nagy telefonjaim voltak ők meg mondták (jajj miért ilyen nagy telefonod van? de szarul néz ki) én meg közbe röhögtem, mert tudtam rajta netezni + játszani + filmezni + zenét hallgatni. Egyszerűen buták az emnberek és nem képesek rájönni, hogy a divat egy agybutítás! Valaki már egyből valamilyen extrém ruhát vesz fel vagy extrémen öltözködik (pl. punkok), egyből lenézik, de ők jól csinálják mert a fülük botját se mozgatják. Meg most milyen dolog? Sétálok Győrbe télen, erre az összes csajon haspóló meg soksok hülye ruha, amiből kilátszik a veséjük és nem tartja őket melegen, de azt hordják mert ez a divat :D, aztán majd 5-6 év múlva amikor gyereket akarnak, majd rájönnek, nem kellett volna divatosan öltözködni, mert nem lehet nekik aztán gyerekük, mert felfázott a méhük vagy melyik szervrendszer az :D:D:D:D:D


Ameddig más kiad 25.000 Ft-ot egy ruhára, addig én megveszem azt 2-3e Ft-ért aztán a többit eliszom ;>. Meg valaki elmegy a discoba bevesz egy-két tablettát vagy elszív az orrába egy kis kokót vagy gyorsat, addig én elmegyek valami jó kis metál koncira + beérem az alkohollal.


Mond meg haverodnak hogy kezdjen el gondolkozni ameddig nem késő

2010. aug. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

SZERINTEM nagyon nagyon jó fej lehetsz, hogy ennyire próbálsz neki segíteni és megbecsülhetné magát az IMDB-s haverod hogy ilyen barátai vannak!!!!

DE van egy pont amikor már magadra is kell gondolnod és otthagyni őt hadd rohadjon meg a kép előtt. majd keres ő, ha szüksége van rád..

2010. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

08.09-es vagyok.


Ha valaki letörölné az összes zeném (70 giga metál + rock), szerintem elbúcsúzhatna az ujjaitól és az életétől:D, igaz hogy vissza tudom állítani az adatokat de azért más ne túrkáljon a winyómba, vagy ha turkál a winyómba, akkor lehet hogy miközbe alszik az agyába turkálnék késsel/villával

2010. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem-nem...ő magának törölte le, v nem hallgatja, mivel egy haverja azt modnta, h ez szar és techno-t meg modern popfost kell hallgatni, mert az a menő.Amúgy volt már olyan, h ugyanaz a haverja, aki ezt modnta, meglátta a gépén a showder club-ot és mondta, h ez egy szar meg ilyenek és letörölte.A haverom azt mondta, h azért nem ellenkezett, mert akkor megbántotta volna a másik srácot és az megharagudott volna rá.Barátság ez?vagy kétségbe esett kapálódzás az iránt, h legalább 1 ember legyen, aki néha beugrik hozzá?Mindenki a fejére szarik és ő csak mosolyog.Senki nem nézi semmibe, ő megalázkodik mindenki előtt és csak mosolyog.MIÉRT?!
2010. aug. 4. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!