Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy győzzem le a félénkséget?

Hogy győzzem le a félénkséget?

Figyelt kérdés

Mióta csak emlékszem mindig félénk voltam. Kiskoromban egyáltalán nem szóltam senkihez a szüleimen kivül,nem köszöntem soha,vagy mindig elbujtam ha ismerősökkel kellett találkozni,mindig csak egyedül jatszottam. Ma már 17 éves vagyok, azóta sem múlt el,mindössze annyi változott hogy természetesen köszönök és beszélek másokhoz is. Azthittem hogy majd idővel elmúlik,de nem így lett,a természetemmé vált és most már egyre jobban kezdem látni,hogy ez a tulajdonsagom csak hatraltat a mai világban és a fontos dolgokban. Ezek alatt azt értem,hogy nem tudok normálisan beszélgetni senkivel mert elakad a szavam,nem tudom mit mondjak. Felelni nem tudok az iskolában, angol nyelvvizsgára is készülök, most járok egy tanfolyamra és ott sem tudok megszólalni,ezért nyilván azt hiszik hogy nem tudok semmit pedig rengeteget tanulok. Gondolom még az életben nagyon sok ilyen helyzet lesz ahol helyt kell állnom: pl állásinterjú,munkahely stb...olyan meg nem lehet hogy meg sem merek szólalni. De annyira kilátástalannak tűnik nekem,hogy valaha is jobb lesz,hiszen eddig így éltem az életemet.

Már mondták nekem hogy forduljak ezzel szakemberhez,de édesanyám (az egész család)nagyon ellene van,majdhogynem nem engedi,csak ezt így nem mondja ki.

Ezenkívül tanácsolták nekem azt is hogy sportoljak valamit közösségben. Elmentem,semmi sem változik. Mit tegyek?



2020. aug. 19. 14:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Láttam hogy már nagyon sokan feltették ezt a kérdést,de mindenkinek más a tortenete ,sokan nem ugyanazt ertik félénkség alatt,nekem nem arról van szó,hogy több barátot szeretnék,népszerűbb szeretnék lenni vagy ilyesmi,nekem a mindennapi életét nehezíti meg.
2020. aug. 19. 14:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlással. Mármint a kommunikációt, társaságot kell szokni. Introvertált, zárkózott vagy, nincs ezzel semmi baj, nem betegség. Valószínűleg sose leszel egy táncos-komikus, vagy partyarc, de egy normál szintre fel tudod magad hozni. Amúgy én is ilyen vagyok, csak idősebb (45). Megfigyelőnek, szemlélőnek tartom magam, nem szeretek fölöslegesen pofázni, vagy szerepelni. Tudok beszélni, és szoktam is ha kell, de csak annyit amennyi feltétlenül szükséges.
2020. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, én lemondtam mindenről...
2020. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én még fiatal vagyok és elsőben én is ilyen voltam.Azóta nagyon megváltoztam szerintem sokkal nagyobb lett az önbizalmam.Bár még mindig megvisel kicsit ha valaki csúnyán beszól.De egyszer amikor visszaszóltam annak az embernek aki fojton beszólt megjött az önbizalmam és azóta nagyon sok barátom van.Szerintem próbálj meg barátkozni és keress egy olyan dolgot amitől nagyobb önbizalmad lesz például egy tevékenységet amiben nagyon jó vagy.
2020. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!