Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért történik velem mindez?

Miért történik velem mindez?

Figyelt kérdés
Egy nehezen definiálható dolog ez. Folyton attól félek hogy valaki bántani fog... Hiába vagyok nagydarab ha bárki a közelembe jön behúzom fülem farkam nehogy bántson... Pokoli érzés ez. És sokan biztosan észreveszik mert néha azt érzem hogy engem nem.néznek semmibe és sokszor úgy viselkednek velem ahogy ők akarnak. A gyerekkorom úgy telt hogy rendszeresen bántottak és megaláztak az iskolában... Biztos lehet valami köze ehhez ennek. Hogyan küzdjem le? Mi segíthet abban hogy ez elmúljon? Állandóan félek. Még ha egy gyerek jön a közelembe akkor is parázok. Mit tegyek? Ez így nem élet.

2020. szept. 5. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Keress barátokat, akik úgy bánnak veled, ahogy azt megérdemled.

Senki sem arra született, hogy akárki is bántsa, nem is értem hogy tud valaki másokat bántani. Hidd el nem veled van a probléma, hanem azzal az emberrel, aki bánt.

Mindig legyen az benned, hogy ha valaki bánt, mondjuk durvábban megver (adja Isten, hogy ez sose történjen meg) akkor SOSE te leszel a vétkes, hanem az aki bántott.

Tudom, a mai világban nehéz kialakítani egy biztonság érzetet, főleg a te helyzetedben, mert ahogy írtad, bántottak, de ha még nehezen is, de tudatosítsd magadban, hogy a rendőrség a te pártodat fogná, ha nem ütnél vissza a bántalmazónak, vagy ha nem provokálnád, szóval nyugodj meg :)

És tényleg próbálj meg olyan baráti kört kialakítani, akik kedvesek veled. Meg kell tanulnod bízni az emberekben (persze nem mindenkiben) de te most egy olyan szinten vagy, ahol nagyon fontos lenne visszaépíteni önmagadban az emberek iránti bizalmat, ez apránként, de idővel visszaépül :)

Ne feledd, hogy a bántalmazókat jobban megrémíti az, ha azt mutatod, hogy nem félsz.

Remélem tudtam segíteni.

2020. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kezdj el keményen sportolni, legjobb lenne önvédelmi küzdő. Magabiztosságot ad, jó kiállást, állóképességet, stb. ELEVE nem is fognak beléd kötni. De ha mégis, akkor nyugodtabb leszel, mert az edzésen is földhöz vágtad a nagydarab ellenfeledet, és azért érezni fogod, hogy a támadód kisebb, gyengébb.
2020. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!