Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha valakivel nem érzed jól...

Ha valakivel nem érzed jól magad, akkor őt nem is szereted?

Figyelt kérdés

Nem párkapcsolatra gondolok elsősorban, hanem inkább családi kapcsolatokra. Sok családtagommal kapcsolatban azt érzem, hogy nem érzem velük túl jól magam, nem gördülékeny a kommunikáció, nincs miről beszélnünk, plusz sok minden irritál is bennük, egyszerűen ha otthon vagyok nyugtalan vagyok, feszült, ideges. Sokáig azt hittem ez azért van mert nem szeretem őket (vagy fordítva, azért nem szeretem őket, mert ilyen a helyzet), de most már nem vagyok ebben biztos és a kettő lehet megfér egymás mellett.


Ti hogy látjátok ezt? Van olyan kapcsolatotok, amiben nem érzitek jól magatokat, vagy nem tudtok igazán jól kommunikálni és szerintetek mégis megvan a szeretet?



2020. szept. 8. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez is szeretet. Csupán mások vagytok, más az életutatok. A szeretet az őszinteségből, nem szólsz bele, nem foglalkozol a dolgaikkal, tiszteletből mert a mássággal tisztában vagy és megértésből áll, tudod csak bosszantanátok egymást.

Az elengedés, különválás is lehet szeretet. Nem a tettek számítanak, hanem a szándék.

2020. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nem lehet őket elengedni és nem tudok különválni tőlük, mert a családomról van szó. Hiába nem szeretek velük lenni, azért mégis valamennyire felelősnek érzem magam értük és szeretném, hogy jó legyen nekik.
2020. szept. 8. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem az nem szeretet, de így van ez rendjén. Valakit mindig VALAMIÉRT szeretünk és minket is valamiért, valamely tulajdonságunkért szeretnek. Akit szeretsz, annak keresed a társaságát. Akit szeretsz, azzal jól érzed magad és sok közös élményre vágysz vele. Akit a hátad közepére se kívánsz, azzal egy napon említeni a szeretetet olyan, mintha tériszonyos kőszáli kecskéről beszélnél.
2020. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szintén ez is szeretet és az természetes, hogy ragaszkodsz hozzájuk és teljesen soha nem tudod elengedni őket mert a családod.
2020. szept. 10. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!