Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne bánthasson meg soha senki?

Figyelt kérdés

Elég sok trauma és megvetések sorozata ért mostanában és nem akarok padlóra kerülni. Ehelyett inkabb azt szeretném elérni, hogy ne engedjek a bántásoknak, avagy, legyek érzéketlen. Ne kapjon el a sírás, ne kezdjek el remegni a stressztől, egyszerűen csak ... legyek.

Remélem értitek és tudtok segíteni.



#stressz #mentális erő #Stressz elnyomás
2020. okt. 3. 19:30
 1/7 anonim válasza:
100%

Javaslom neked, hogy nézz utána a sztoikus filozófiának. Ha tudsz angolul, akkor nézd meg pl. Andrew Kirby videóit a témáról, ő szokott adni gyakorlatias tanácsokat is (pl. itt: https://www.youtube.com/watch?v=Z2L5KI-MFV0).


Kitartást és sok sikert kívánok! :)

2020. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Növelni kell az önbizalmadat!

Ne foglalkozz mások mit mondanak!

Ne adj okot arra hogy mások haragudjanak rád! Igyekezz mindenkivel kedves, segítőkész lenni!

Mindig lesznek akiknek nem tetszik hogy valakinek vidám,kiegyensúlyozott élete van úgy próbálják egyensúlyozni a hátrányukat hogy, igyekeznek belerontani az ilyen életekbe! Ezt sajnos Magadba kell elrendezni hogy ne tudják az ilyenek elrontani a hangulatod!

Vagy nem tudom hogy milyen részről ért trauma és megvetés!?

Kitartás!😕

2020. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek!

A trauma alatt halált értek amit lattam, a megvetes alatt pedig az emberek utalkozasat felem. Legyek kedves segitokesz? Epp ez voltam, de kioltek belolem. Ok nelkul bantottak/bantanak..csak mert mas vagyok. Kedves es vidam voltam..azota elkeseredett es ember gyulolo..ezert probalom elnyomni ha bantodas er

2020. okt. 3. 23:40
 4/7 anonim válasza:
100%
Igen, szerintem is megpróbálhatsz kedves és segítőkész lenni. Szinte klisé, hogy mindenki azt kapja vissza, amit ad (tehát ha kedves vagy másokkal, ők is kedvesek lesznek). Nyilván ez nem automatikusan igaz az esetek 100%-ában, de azért van benne valami...
2020. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nehéz dolog. Én is ezen mentem/megyek keresztül. De most éppen felfelé haladok.


Legyél kedves... Ezt rengetegszer hallottam. Ha kedves vagy, az nem sokat fog változtatni a helyzeten. Vagyis igazából az emberektől függ. Ha nem rendelkeznek érzelmi intelligenciával, akkor kár is velük foglalkozni, nem fogod tudni semmivel sem elérni, hogy befejezzék. Pontozzatok le, de én ezt tapasztaltam.

Ha értelmesebb emberek, akkor talán megpróbálhatsz kedves lenni. De én inkább mást tanácsolok.

Ha valaki piszkál, akkor egész egyszerűen hagyd figyelmen kívül, majd amikor érzed, hogy neked ez elég szarul esett és a sírás kerülget, akkor próbáld meg megkeresni annak az embernek a gyengéjét, és magadban utálkozz. És próbáld magad fényezni saját magadnak, te többet érsz annál az embernél...

Olvass könyvet. Engem a könyvek világa mentett meg a legtöbbször.


Stressz. Számomra ezt volt a legkönnyebb "elűzni". Csak ülj le, és gondolkodj. Tedd fel a kérdést magadnak, Miért stresszelsz? Azért mert bántanak, és egyedül érzem magam. Ez ellen tenni kell, ha úgy érzed, hogy felemésztenek a dolgok, akkor keress valakit, bármit és mondj el neki mindent. Én egy virtuális játékban barátkoztam össze egy lánnyal, és azóta vele beszélek minden nap, vele osztom meg minden bajom. Miért? Mert messze van, segít és mindig számíthatok rá...

A stressz csak kicsinál. És igazából értelmetlen. Mert mindig megoldódik minden egyszer. Ha tetszik az eredmény, ha nem. Legtöbb esetben nem tudsz semmit tenni, csak a körülmények áldozata vagy. Akkor miért stresszelsz?


Lehet elég összeszedetlen voltam. De ha bármi segítség kell, vagy csak jól esne beszélni, akkor írj rám! (:

2020. okt. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolso előtti:

Épp hogy kedves vagyok mindenkivel es megerto. Még gyakran vita kozben es meggondolom mit irok nehogy megbantsam vele azt a szemelyt.

Tehat ez a baj velem..ez a kibasgott baj h en annyira jo agyok mindenkihez es velem meg szemetek sokan...

2020. okt. 4. 10:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: nagyon köszönöm, hasznos volt!
2020. okt. 4. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!