Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok erről?(több lent)

Mit gondoltok erről?(több lent)

Figyelt kérdés

Először is amit fontos tudni,hogy van egy lány barátom úgy 2 éve. Nagyon jóba vagyunk,ő a legjobb barátom és én is neki. Mindig mindent megbeszélünk és nadjából 2 hónapja megtudtam,hogy elkezdett cigizni és akkor nadjából egy hétig könyörögtem neki,hogy ne folytassa különben függővé válik és nem egészséges neki. Akkor meg is ígérte,hogy többet nem cigizik de most 2 hete elmondta,hogy sajnos megint cigizett de megbánta és esküszik hogy leteszi. Szerencsére azóta nem is csinálja. De van egy másik probléma amit már a cigi előtt is tudtam,csak szóltam semmit. A probléma nem lenne más hogy alkoholt is fogyaszt egy olyan társasággal amelyet ki nem álhatok(kissebeket vernek,meg időseket lökdösnek fel az utcán,cigiznek és azt hiszik,hogy ettől menők.

16-19 év körüliek) Sokszor van,hogy küld videót arról ahogy egyedül is sörözik meg ilyenek. Nagyon szeretem és nem akarom,hogy valami baja legyen. Sokszor mondtam ezt neki,de csak annyit válaszol hogy nem lesz semmi baja,meg hogy ne féltsem.

Szerintetek igaza van és csak én vagyok túlféltő?

Segítsetek mert nem tudom,hogy mitévő legyek mert nagyon szeretem.



2020. nov. 27. 13:01
 1/4 anonim válasza:
Szerintem ez a társaság hatása bár azt nem mondtad egyidejűleg kezdődött-e a cigizés és ebbe a társaságba kerülése is. Viszont sajnos pont abban a korban van a barátnőd amikor a legtöbben eléggé önfejűek, nem hallgatnak az intő szóra. Szóval nem egyáltalán nem aggódod túl csak szeretnél vigyázni az egészségére de valószínűleg nem fogod tudni megmenteni saját magától. Ha minden áron segíteni szeretnél érd el azt, hogy ő maga lássa be azt, hogy amit csinál nem jó és, hogy a társaság amiben van negatívan hat rá, lehúzza őt.
2020. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Igen,ahogy bekerült ebbe a társaságba úgy kezdődött el.

2020. nov. 29. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem lesz semmi baja. Az alkohol nem vészes. Majd amikor úgy ébred hogy a bugyija a bokáján és semmire nem emlékszik akkor úgyis jobban fog figyelni de a cigizés az undorító. Ha ennyire hellgat rád az jó. Bár kétlem hogy ezzel sokra mennél.


A megoldás alternatív programok amiket jobban szeret majd mint azt a bandát. Alternatíva nélkül nem fog semmi sem változni.


Társasjáték kör, horgászás, műjégpálya, uszoda, mozi stb... Hívd el minél többször legfőképp akkor amikor azokkal lógna...

2020. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne legyél velük egy társaságban, a legjobb barátod pedig úgyis látni fogja majd ha rossz neki.
2020. dec. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!