Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudhatom meg hogy...

Mbk9902 kérdése:

Hogyan tudhatom meg hogy hivatásom van a papság felé? (A részleteket leírtam lent)

Figyelt kérdés

A lényeg az lenne, hogy régebben (vagy másfél, 2 éve) inkább csak érdeklődtem az egyház és a papság iránt... de konkrét mélységéig nem jutottam el és nem is nagyon gondolkodtam már utána ezen..

De egyik nap őszintén egy álmomban az volt hogy egy ilyen lila köntösben állok és nem tudom hogy ki mert nem láttam (vagy csak nem emlékszek rá) azt suggalta hogy papnak kell lennem vagy pap leszek, valami ilyesmi :D

Ez volt vagy 2 hete és azóta nem tudom kiverni a fejemből az egyház és a papság gondolatát.. Hallottam róla, hogy ez akár jelenthet is valamit, de lehet hogy csak az ember álmodik meg gondol hülyéket nem tudom.. Mindenesetre nem tartom magamat alkalmasnak efelé.. csak a gondolat van bennem, de olyan nagyon távolinak tűnik ez..

Római katolikus vagyok, de nem is a cölibátussal lenne gondom, hanem inkább azzal hogy nem tudom eldönteni, hogy egyáltalán honnan tudnám kideríteni, hogy ez valódi hivatás lenne-e Istentől..


18/F

Tudom, hogy elég érdekes kérdés vagy esetleg elég személyes is, de aki veszi a fáradságot és elovassa amit, írtam és értelmes válaszokat/tippeket ad annak nagyon megköszönném előre is :)



2020. ápr. 22. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Van egy ilyen, hogy Hivatástisztázó Műhely, a google-ben rátudsz keresni. Illetve beszélj egy vagy több pappal is erről és majd idővel kiderül.


Szép áldott napot!

2020. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. ápr. 24. 07:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a cölibátus miatt nagyon nem éri meg. Vagy titokban csinálod.


Szerintem az álmodban az volt a vonzó hogy egy nagy és hatalmas szervezethez tartozol aminek van tekintélye. Te pedig ennek a részeként nem vagy elveszve a nagyvilágban.


Az hogy tényleg papnak akarsz-e menni az talán akkor derülne ki ha beszélnél pár pappal...

2020. ápr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is eszembe van, csak ugye a járvány miatt templom sincs.. így fogalmam sincs, hogy hol, hogyan és kivel tudnék erről beszélni
2020. ápr. 26. 08:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,

E-mailben sok pap elérhető és akár online is lehet velük beszélni videón keresztül. Írj rájuk nyugodtan..Biztos lesz olyan, akinek lesz rá ideje..

2020. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták itt előttem, sok pap elérhető e-mailben is. Az egyházmegyék honlapján is van, hogy megtalálod a címüket.

De pl. ha szívesen megbeszélnéd a dolgot egy jó fej pappal, akkor akár Joel atyát is megkeresheted. Online beszélget emberekkel, most így a járvány idején. Itt el tudod olvasni, hogy hol találod meg: [link]


Szoktak lenni nyílt napok a szemináriumokban is, keress rá a honlapjukon - majd a járvány után, persze.


Ismered a 777blogot? Sok jó cikk van rajta, a hivatásról is. Pl. Papp Miklós atyának van egy válaszolós rovata, ott is már többször előjött a kérdés. Érdemes rákeresni a "hivatás" szóra és elolvasni őket, pl. itt: [link]

Meg Hodász András atya is érintette a témát ebben a videóban pl. : [link]


És itt egy szép ima is, ha imádkoznál a hivatásod felismeréséért: [link]

2020. ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2020. ápr. 27. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt van még egy ilyen videó, ami segíthet. Kispapokról szól, mit jelent számukra a hivatás:

https://www.youtube.com/watch?v=hAZdz9Mt-n4


Üdv.

2020. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!