Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Merre kellene tovább mennem a...

Merre kellene tovább mennem a "munkahelyek" terén?

Figyelt kérdés

Igazából csak panaszkodni szeretnék, de nem tudom hol kiadni magamból így szépen egybe a sirámomat máshol.

Angol tanár vagyok egy falusi általános iskolában borsodban, de egyáltalán nem szeretem csinálni, szegény gyerekek idegesítenek, xanax nélkül már be se megyek hozzájuk. Ami más normális embernek "csacsogás" meg "gyerekzsivaj", nekem agyrém. Bár azért már nem szoktam rájuk szólni, ha végigkiabálják az órát, csak ha rosszindulatúak egymással, vagy verekednek. Ez a két utóbbi szinte minden nap kiborít. Ha meg még ezekhez hozzávesszük azt is, hogy jövőre nagy valószínűséggel portfóliót is kellene írnom, nem biztos hogy kibírom idegösszeomlás nélkül. Tehát ebből kiindulva el kellene húznom a pályáról, a saját és a közjó érdekében.


Viszont:

1. Próbáltam a tanári pályáról "megszökni" még márciusban. Beadtam az önéletrajzomat okmányirodába, a rendőrségre, sajnos egyik helyre sem megfelelő a végzettségem. Gyárakba és multikhoz is beadtam, onnan még válaszra se méltattak, se irodai, se gyári munka területén.

Most, hogy covid helyzet van, szerintem még az állami munkahelyekről se válaszolnának. Azóta mondjuk letettem egy TB és Bérügyintéző vizsgát, de nem hiszem, hogy ez javítaná az esélyeimet a jelenlegi helyzetben.


2.Igazából minden vágyam, hogy egy nyugodt, csendes könyvtárban dolgozhassak, vagy egy múzeumban. Vagy bármi más helyen, ami nyugodt és csöndes. De ide szerintem kihalásos alapon is csak az ismerős ismerőse juthat be. Mellesleg most a covid miatt lényegében nincs is könyvtár. Persze, a fővárosba kerestek könyvtárost, de abból a fizetésből csak akkor tudnám ott eltartani magam, ha hatodmagammal élnék egy lyukban.Fordítva lenne mint most, a munkahely helyett otthon nem lenne nyugtom.


3. Időhúzásnak kitaláltam most, hogy vissza kellene mennem az egyetemre doktorira, de ugye most se személyes kontakt a tanárokkal, hogy egyeztessek egy témát. Mailben már annak idején is horror volt velük kommunikálni (mostmár egy kicsit az ő helyzetüket is megtapasztalva, megértem, miért nem volt türelmük hozzá), nem hiszem, hogy ez azóta változott. Főleg, hogy már két éve végeztem, lényegében semmi közünk egymáshoz.Így végképp nem merek írni.


Összefoglalva a dolgokat: Más választásom a csodán kívül nem nagyon van, mint megőrülni a "külykök" között, ha pénzt akarok keresni. Vagy esetleg mint külső szemlélő láttok valamiféle logikus kiutat a jelenlegi helyzetből?

(Félig-meddig költői kérdés volt.)



2020. dec. 1. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát tényleg nagyon ki lehetsz... Ha én angol tanár lennék on-line magántanárkodnék, korrepetálnék, jó pénzért házikat írnék, nyelviskolához szegődnék vagy simán kivándorolnék külföldre. Eszembe nem jutna a közszférába elhelyezkedni, 6-od magammal albiba kívánkozni vagy visszaülni egyetemre!
2020. dec. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és van valami c betűs program képzés külföldön Celta vagy ilyesmi, ahol pár hónap alatt nemzetközi angol tanár lehetsz és akkor külföldieket taníthatsz kint.(1-es voltam.)
2020. dec. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Régebben vállaltam korrepetálást, de rájöttem, hogy azon is ugyanúgy stresszelek. Ennek oka, hogy ebben a szakmában a "siker" nem csak attól függ, hogy én mennyire teszem oda magam, ha a másik félnek nincs meg a kellő motivációja, nem megyek vele semmire. A tanítás teljes mértékben kényszerpálya számomra.


A doktorira azért gondoltam, mert imádtam az egyetemen lenni, és tanulni is szeretek, ott jól érezném magam. Csak bekerülni nehéz, sokkal jobb lett volna a helyzet, ha rögtön MA után oda jelentkezem.

Bár lehet, hogy nem nehezebb bekerülni, mint egy múzeumba vagy egy nem fővárosi könyvtárba, csak össze kellene szednem a bátorságom és írni a kiszemelt tanárnak.

2020. dec. 2. 12:32
 4/4 anonim ***** válasza:

"Most, hogy covid helyzet van, szerintem még az állami munkahelyekről se válaszolnának. Azóta mondjuk letettem egy TB és Bérügyintéző vizsgát, de nem hiszem, hogy ez javítaná az esélyeimet a jelenlegi helyzetben."


Szerinted? Megpróbáltad egyáltalán?


"De ide szerintem kihalásos alapon is csak az ismerős ismerőse juthat be."


Szerinted? Megpróbáltad egyáltalán?

2020. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!