Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi tartozik az...

Szerintetek mi tartozik az alapműveltségbe?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat. ^^
2010. aug. 11. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
hát sztem az ha tucc rendesen irni meg ólvazsni de naon az se számit
2010. aug. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon fontos a nyelvhasználat, hogy tudja helyesen írni, fogalmazni. Viszont az, amit a suliban történelem óra néven "tanítanak", véleményem szerint nem tartozik az alapműveltséghez(annyi és úgy biztosan nem), pedig majd' mindenki azzal válaszol arra, hogy "dehát ez hülyeség, nincs értelme, nem jó semmire", hogy "ez alapműveltség". A magyar oktatási rendszer alapműveltséget azt ad, de hasznos tudást nemigazán...
2010. aug. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek abszolúte igaza van.

Amúgy pedig minden beletartozik, minél több dologhoz hozzá tudsz szólni, annál műveltebb vagy. De ez is relatív persze. Viszont aki megtalálja a közös hangot mondjuk egy fizikussal és egy utcaseprővel, az kétségkívül művelt.

2010. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Először is!:) Tudj beszélni, olvasni és írni. Ismerd úgy hallomásból az illemszabályokat. Tudj kezelni egy mobiltelefont, akár egy számítógépet is. Tudj pénzt számolni!!! Mindig tartsd szem előtt, hogy a gazdagok lopnak, csalnak, hazudnak, és hát a legszegényebbek is... És végül, ha álmodból felkeltenek, akkor is azonnal vágjad, ki az a Kiszel Tünde, Benkő Dániel és Győzike!


Ja persze, szexuuális témákban légy verhetetlen, de ez már annyira alap, nem akarok közhelyekkel röhejessé válni:P

2010. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapműveltségbe az tartozik, hogy

tudsz írni( helyesen), olvasni

megtudsz nyilvánulni emberi módon!

ha mindenről tudsz véleményt(saját) alkotni nem mások után méssz

ha előbb gondolkozol és nem ítélkezel össze-vissza


Most ennyi jutott eszembe.

=D Nem tudom, nekem valahogy ezek tartoznak az alapműveltségbe.

2010. aug. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
ki mit tart alapműveltségnek...sokan azt mondják a történelemre is holott nagyon sok felesleges dolgot is megtanítanak az iskolában sztem. Nem hiszem h a Lenin szobor szétdarabolása lángvágóval 56-ban alapműveltséghez tartozna ..na mind1:)
2010. aug. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez könnyü.:)

1. ahogy azt már mondták sokan,írás,olvasás.

2. értelmes,kultúrál beszéd,megfogalmazás

3. nem böfögsz,fingasz,turod az orrod nyilvánosan,ja és nem trüsszentesz kéz nélkül és nem ásítasz úgy,hogy lássák az alsónadrágodat.:)

4. Nem beszélsz trágár módón és főleg nem kiabálsz nyilvánosan.

5. tiszteled ember társaidat,már aki megérdemli.:D


kb.ennyi.:D

2010. aug. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2010. aug. 12. 20:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:

-angoltudás (legalább társalgási szinten)

-földrajz, országok, városok elhelyezkedése.

-alap politológiai és gazdasági ismeretek, ami a közéleti helyzet megértéséhez, boldoguláshoz szükséges

-informatikai alapismeretek

-jogi alapismeretek

-a világ fő vallásainak, nagyobb filozófiai rendszereinek, mitológiáinak ismerete.

-irodalmi ismeretek

-anatómiai ismeretek (szerintetek megdughatta a pasim a húgycsövemet?)

-egyedül el tudd látni magadat (főzés, autó vezetés, úszás, biciklizés...)

2010. aug. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lényegében azok, amiket az életben is használsz, tehát szerintem teljesen felesleges az ipari forradalom, a logaritmus, vagy éppen Petőfi Anyám tyúkja.
2010. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!