Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki, hogyan kezeli ha rájön,...

Ki, hogyan kezeli ha rájön, hogy hazudtak neki? A fél igazság is bele tartozik ebbe, vagy ha sunyul.

Figyelt kérdés
Mit érzel, és hogyan kezeled? (nem és kor pls ;))
2011. jan. 5. 21:37
 1/8 szamóca. ***** válasza:

attólfügg miben.

ha csak ártatlan füllentés áltaálban dühös vagyok kicsit és elcsitul.

de ha valaki rosszindulatú nagy hazugsággal próbálkozik és lebukik igen csúnyán tudok reagálni. gyűlölöm a sz*rkavaró sunyi embereket...nagyon kevés dolog akaszt ki, de ilyenért már ütöttem is meg embert.. pedig tényleg nagyon vördpísz vagyok.

2011. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nálam főleg attól függ hogy ki hazudott nekem (ha olyan ameber aki fontos nekem akkor nagyon rosszul esik), és hogy a saját érdekéen, vagy az enyémben tette. 15/F
2011. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
van olyan hogy saját érdekedben?:O szamoca thx^^
2011. jan. 5. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ ki és miben. Azt mondják, hogy nincs olyan hogy kegyes hazugság, mert az is hazugság, de szerintem van!

Egyébként inkább elkezdenék gondolkodni azon, hogy miért hazudott, nincs-e bennem is valami hiba, hogy ne mondta el. Persze ez teljesen a körülményektől függ, jó lenne picit pontosítani! :)

(18/l)

2011. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a hazugság egy olyan dolog, amit az emberek erősen túllihegnek. Először is, mindenki hazudik. Igen, mindenki. Mondhatnánk, hogy csak a remeték nem hazudnak, mert nincs kinek, de az sem igaz, mert ők meg önmaguknak hazudnak. Természetesen nem mindegy hogy miért és mi célból hazudik valaki, és az sem, hogy mekkorát, viszont mindenki hazudik.

Egy hazugságot valójában mindenki aszerint értékel, hogy az egoját mennyire sérti. Most nem a hiúságról beszélek, hanem arról a fajta álszemélyiségről, ami minden emberben benne van, és csakis annyi a szerepe, hogy a tudat a külvilággal kommunikálhasson. Ez egy kiszámítható rendszert határoz meg (mire hogyan, mi szerint reagálunk), és ha valakinek hazudnak, akkor egyfajta zavar támad a rendszerben, amire a zavar jellegétől függően, de általában dühvel reagál az ember. Ha tisztába kerülünk mindennek a pszichológiai mechanizmusával, máris könnyebb ezen felülkerekedni, és objektíven szemlélve a dolgot, tárgyilagosan kezelni.

2011. jan. 6. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Stomp D.! Tudom én mi a hazugság definicója és hogy miért fáj nekem is. :D a kérdésem arra irányult hogy ha neked/nektek hazudik valaki, vagy rájövünk az adott illető sunyiságára vagy ferde igasságaira, akkor hogyan kezeljük.


Talán a legkielégítőbb válasz az, hogy a hazugság kitől és miért jött? Viszont itt leszögezném, hogy aki ismer az úgy ismer hogy sose lesz nekem attól problémám ha elmondják, mintha sunyulnak össze vissza. És sajnos én azon kevesek közé tartozom akik a hazugságot hamar felismerik, és én is igyekszem kevesen mellé beszélni. Ezt is tudják a barátaim. Szóval még mindig ott tartunk, hogy...?


Hogyan kezelitek ha rájöttök egy-egy adott ilyen jellegű dologra?

2011. jan. 6. 10:04
 7/8 A kérdező kommentje:
keveset*
2011. jan. 6. 10:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Értelek.

A kérdésedre a válaszom: Ha rájövök, hogy valaki hazudott nekem, akkor először felmérem a hazugság mértékét, és ha elég nagy, hogy igazán foglalkozzak vele, akkor mindenekelőtt megkérdezem az okát. Ha nem tetszik a magyarázata, akkor attól függően, hogy milyen kapcsolatban vagyok az illetővel, fokozatosan eltávolodom tőle, vagy esetleg szívfájdalom és kertelés nélkül fordítok neki végleg hátat. Ahhoz nagyon-nagyon jóban kéne lennem valakivel, hogy egy szükségtelen és nagy hazugságot megbocsássak neki, viszont a tette után máris nem méltó a megbocsátásra, ergo kivágta maga alól a fát. Tehát ha valaki egy nagy és számottevő dologban úgy hazudik nekem, hogy arra nem képes megfelelő magyarázattal szolgálni, az elvágta magát.


Nézd, ha valakik sunyi módon hazudnak Neked, a hátad mögött összesúgnak, gúnyt űznek belőled, azok semmi jót nem érdemelnek Tőled. Nincs nagy egyetemes megbocsátás meg mit tudom én, csak az érdemli meg a megbocsátást, aki méltó rá, aki tett érte. Ha nem tett és szándékosan bántott meg, akkor fordíts neki hátat és felejtsd el!

2011. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!