Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Blokkolok ha ismeretlennel...

Blokkolok ha ismeretlennel kell beszélnem mi a megoldás erre?

Figyelt kérdés
Mármint nem nem merek mondani semmit mert szeretnék és merek is de egyszerűen ismeretlen emberhez szólni akarok egyből a kérdés bennem "De mit mondjak?" és egyszerűen semmi nem jut eszembe. Vagy előre eltervezem, hogy mondjuk egy lánynak az utcán bókolni fogok, hogy feldobjam kicsit a napját, de egyszerűen sose jön ki úgy a szituáció és nem lesz semmi mert megint a "De mit dicsérjek meg benne?" kérdés tevődik fel bennem és zavar már 1-2 éve próbálom leküzdeni. Akit ismerek ott nincs semmi baj mármint akivel már 2-3x találkoztam és van közös téma akár srác akár csaj. Szóval a csajozás is szinte csak disco-kban megy nekem sajnos igazán mert ott nem kell beszélni, de ott is ha smárolok a csajjal nem tudom továbbvinni mert rossz a beszédtechnikám, meg nincs ötletem miről beszélhetnék egy ismeretlennel. Valaki tud valami gyakorlatot ötletet adni, hogy feloldjam ezt? Illetve sajnos sokszor van az, hogy többiek szerint halkan beszélek holott nekem ez a normális hangmagasságom és rendesen megterhelő hangosabban beszélni. Előre is köszi a válaszokat! :) 18F

2020. dec. 28. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
pszichlogus
2020. dec. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
pszichlogus
2020. dec. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Gyakorold a süketelést, tökmindegy egyébként, mennyire mondasz okosat vagy valósat, szóval nem hinném, hogy a "de mit" lesz a jó kiindulópont.
2020. dec. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előre begyakorolt sablonmondatok kellenek. Lánynak: "tetszik a mosolyod, feldobtad vele a napom", "ismeretlennek: olyan szép idő van ma"

Kb. bármilyen sületlenség, a lényeg, hogy automatikusan jöjjön, és akkor nem azon fogsz agyalni, hogy DE MIT mondjál.


Sokkal jobban tudsz figyelni önmagadra, a természetességre, magára a szituációra.


Alapvetően az egészet nem kell túlgondolni. Emberek vagyunk, mindannyiunknak vannak hibái és korlátai. Dolgok, amik jobban mennek, és más dolgok, amik kevésbé.


Amikor rájöttem, hogy mások is legalább annyi kihívással küszködnek az életben, mint jómagam, az szárnyakat adott. Már nem akartam rejtegetni a hiányosságaimat, és tökéletesnek mutatni magamat. Nem féltem attól, hogy megítélnek emiatt.


És általában észre sem veszi senki, annyira el van foglalva saját magával. Még dadogva is nagyobb "hőstett" megszólítani egy ismeretlent, mint nem dadogva azon agyalni, hogy miért nem mered.

2020. dec. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt mondd és azt kérdezd ami téged érdekel és ne foglalkozz azzal hogy ez érdekli-e a másikat! Szerintem így fog beindulni a dolog.
2021. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!