Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy fóbiából ki lehet nőni?

Egy fóbiából ki lehet nőni?

Figyelt kérdés
Tripofóbiám van és olyan mintha elfelejtettem volna felni a lyukaktól vagy nemtudom.. nem azt váltja ki belőlem mint eddig. Ez hogy lehet??
2021. jan. 14. 02:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Néha megoldódik az a belső probléma, ami a fóbiát okozza. Vagy történt valami nagyobb dolog, ami teljesen elnyomja, semlegesíti az eddigi fóbiát.

Le lehet győzni a fokozatosság elvén is, amikor lépésről lépésre enyhül a félelem. Viszont, nagyon ritkán - szerintem - ez el is tűnhet magától.

2021. jan. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:D
2021. jan. 14. 11:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, "ki lehet nőni".

Én gyermekkoromban irtóztam a pókoktól (arachnofóbia), aztán egyszercsak kezdett hidegen hagyni a dolog, most 16 db. különböző madárpókom van, és egy 5 tagú kolónia. Semmi extra nem történt ami indokolta volna a változást.

A párom a kígyó féléktől félt nagyon, aztán egyszer mikor az állatkertben voltunk, bevittem a hüllőházban a kígyók közé (tábla szerint csak 18 év felett, saját felelősségre, és kísérettel), akkor sikerült megbarátkoznia velük, de ehhez kellett a kísérő segítsége is, aki biztosította mindenről, tehát nála a "fejest a mélyvízbe" terápia vált be.

2021. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!