Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudatos álmodás. Mit gondoltok?

Tudatos álmodás. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában kezdett el érdekelni a tudatos álmodás, igazából nem feküdtem rá rendesen, nem gyakoroltam sokat, szimplán eszembe jutott napközben meg elalvás előtt. És ma sikerült. Kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok róla és hogy nektek milyen álmaitok voltak/vannak.


Tehát. Már egy ideje tartott az álom (azok még nem voltak tudatosak). Apukámmal akartunk bejutni valami strandra talán, de valamiért egy erdőben kötöttünk ki. Apukám elment, mondta hogy maradjak ott ahol vagyok és majd jön. Eléggé ijesztő volt az erdő, félhomály volt. Egy kis idő elteltével apukámat szólítgattam, de nem jött, a kocsi, amivel jöttünk továbbra is ugyan ott állt. Láttam 2 embert akik egy babakocsit toltak az erdőbe befelé. Elkezdtem sétálni, körülnéztem és az a gondolatom volt, hogy biztos azért vagyok most egy erdőben, mert mostanában rossz gondolataim vannak és ezért kerültem most egy nyomasztó helyre. Sétáltam tovább és akkor azt mondtam “ez csak egy álom?!”. Nem voltam 100%ig biztos benne, hogy ez tényleg egy álom, inkább csak reménykedtem benne. Le kellett tesztelnem, ezért azt mondtam “bárcsak egy virágmezőn lennék”, megfordultam és virágok voltak mindenhol. Lefeküdtem a földre és azt mondtam “bárcsak esne egy picit a hó” és elkezdett esni. Aztán hirtelen valaki felrántott a földről. Egy magas, fekete férfi volt. Volt mellette egy nő is aki azt mondta “a tudatos álmodás nem egyenlő a veszélytelen álmodással”. Nagyon megijedtem, féltem tőlük, becsuktam a szemem, mert eszembe jutott, hogy azt olvastam, hogy az segít felébredni, de nem sikerült. A nő látta, hogy próbálkozom és azt mondta, hogy ez az álom még csak most kezdődött, úgyhogy egy ideig még nem fogok felébredni. Láttam, hogy egy papír van a kezében, az is eszembe jutott hogyha álmunkban olvasunk attól is felébredünk, ezért kértem a nőt, hogy adja oda a papírt, hogy elolvashassam, de azt mondta, hogy ezt ő fogja felolvasni. Elkezdte azt olvasni, hogy én és a legjobb barátnőm feltaláltunk egy rádiófrekvenciás gépet...és ekkor szólalt meg az ébresztőm...


Tudom, elég fura álom volt. Mikor elkezdett érdekelni a tudatos álmodás, rengeteget olvastam róla, jót is, rosszat is például, hogy volt aki azt írta hogy nem ébredt fel vagy hogy a tudatos álmodás egy út a szellemvilág felé. Én azt gondolom, hogy ezért mondta nekem azt a nő, hogy nem veszélytelen, mert mikor tudatosult bennem, hogy éberen álmodom, jöttek a negatív gondolatok is, hogy esetleg nem tudok felébredni stb. Kizökkentem, elhittem azt, hogy tudnak bántani engem és ezzel lassan kezdtem visszacsúszni a “sima álmodásba” amibe nincs beleszólásom, ezért jött az is, hogy rádiófrekvenciás gépet építettem aminek semmi értelme.


Kíváncsi vagyok mit gondoltok erről, szerintetek tényleg az volt a baj, hogy elsőre csináltam és ezért nem ment tökéletesen, ezért nem tudtam felébredni vagy valóban “nem veszélytelen” a tudatos álmodás?


Előre is köszönöm a válaszokat:)



#álmodás #éberálmodás
2021. jan. 16. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez inkább tudatos rémálom volt. Olyan is van. Abban tudatodnál vagy, de nem tudod kontrollálni, pont mint az álmod végén. Azon a részén, ahol tájat változtattál, ott még tudatos álmodásról volt szó.


Elképzelhető, hogy az volt a probléma, hogy elsőre próbálkoztál.


De az is igaz, hogy nem veszélytelen. Mármint hogy nem eshet semmi bajod, csak

-érezhetsz erős fájdalmat (álom része csak)

-félelem egy ijesztő gondolat esetén tudatos rémálom lesz, amit nem lehet irányítani, de nehezen vissza lehet venni az irányítást

-Ha sokat beszélgetsz a haverjaiddal tudatos álomban, akkor később, már éber állapotban azt hiheted, hogy tényleg megtörtént az álomban lêvő beszélgetés.


És még egy random tanácsot is kapsz a tudatos álmodáshoz: Próbálj meg ne belenézni egy tükörbe sem.

2021. jan. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, köszönöm a választ és a tanácsot😊
2021. jan. 17. 11:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a legkönnyebb előidézni a tudatos álmot ha későn fekszem le és korán kelek, majd délelőtt valamikor újra lefekszem. :D Elsőnek mindig jön az a rész "nálam mindig így kezdődik" hogy fekszek az ágyon és valami sötét gonosz erő elkezd magához húzni a szoba valamelyik sarkába a plafon felé, elég sokszor voltam így, több 10 alkalommal részben volt tudatos álom szerintem, de egyszer pár héttel ezelőtt betelt a pohár és magamhoz vettem az irányítást, mikor az a "sötét erő :'D" elkezdett magához húzni egyszerűen kirepültem az ajtón, teszem hozzá elég nehéz volt ezt megtenni de sikerült, szóval elkezdtem szállni, rendesen láttam a várost "ahol élek" felülről éreztem a szelet stb...szóval jó volt, és tényleg a magam ura voltam. :D Hogy a továbbiakban mit műveltem azt megtartom magamnak xDD
2021. jan. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!