Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szerintem jó, ha valaki kiírja magából a gondolatait. So ha valakinek van kedve nyugodtan megfogalmazhatja a szubjektív véleményét különböző, aktuális dolgokról, ami talán érdekes lehet és már nem bírja magában tartani. (akármilyen témában)

Korrekt válaszokat várok.

Kíváncsi vagyok, hogy lesz e valaki aki ír hehe



2021. jan. 28. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelműen jó dolog.

Segíthet pl. tisztázni a gondolataidat.

Viszont arra figyelj, hogy ha közzé is akarod tenni, akkor egyrészt a megfelelő helyre tedd - másrészt érkezhetnek kritikák.

2021. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Kicsit lerágott csont viszont ha már szabad téma akkor szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy gondolkodjunk minél többet, gondolom a kérdező már most sejti miért fontos ez ha már ilyen kérdést tett fel (nagyon jó ötlet egyébként).

Azt veszem észre főleg mióta érdekel a politika és a szociológia, hogy az emberek elolvasnak félig egy cikket vagy megnéznek egy videót és rögtön formálnak egy véleményt amivel persze nem lenne gond ám sokszor ez a vélemény rendíthetetlen még akkor is ha félre vannak tájékoztatva. Például megnéz egy politikával kapcsolatos videót amiben tegyük fel lejáratják a másik párt politikusát és amit abban a videóban mondanak készpénznek veszi. Fontos megérteni, hogy amit az interneten vagy a tvben látunk nem biztos, hogy igaz. És ezért fontos, hogy gondolkodjunk, gondolkodjunk el, hogy annak a hírnek van e valóság alapja és ha van akkor mennyi, vagy csak szimpla lejáratásról van szó? Ez persze csak egy példa az élet többi területein is lehet alkalmazni. Ami még nagyon fontos, hogy ne legyünk bizonyos ideológiák rabjai, attól még, hogy követsz egy eszmét és jónak tartod még nem kell az életed árán megvédeni azoktól akik leszólják és nem kell az ideológiának elfogadnod minden egyes pontját. Legyen saját meglátásod a dolgokkal kapcsolatban. Nem értem azt a felfogást sem, hogy ha szavazol egy pártra akkor az életed árán meg kell védened és veszekedni azokkal akik nem értenek veled egyet, az a párt is hozhat rossz döntéseket. Dolgozzunk azon, hogy legyen saját véleményünk és gondolkodjunk, ne vegyünk mindent készpénznek.

2021. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Igen, igen ezt elfelejtettem megemlíteni, köszönöm :D



2. Naaagyon örülök ennek a válasznak és teljes mértékben egyetértek vele. Sajnos én is sokszor azt tapasztalom, hogy az emberek egy része elfogult, hagyja, hogy a külvilág befolyásolja a gondolkodását. Másokra támaszkodnak és olyan mintha már egyáltalán nem mernének és nem is próbálnának meg saját véleményt alkotni. Egyszerűen csak birkák a nyájban.

2021. jan. 28. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó leírni. Nekem például ez az egyik ok, hogy gakorizok. Ide szemetelem a véleményem. Meg a gondolataim a kérdésekben. Azért nem naplót írok, mert itt látom mások reflexióit rá. De szerintem is jó na.
2021. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mély egyetértésben vagyunk :D

Sokan lenézik ezt az oldalt, és igaz vannak értelmetlen kérdések. Viszont akadnak gyöngyszemek, sokat lehet témázgatni érdekes dolgokról.

2021. jan. 29. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokat segít az önismeretben, és bármennyire meglepő sok embernek, saját magukat nem ismerik rendesen. Én szeretem leírni a gondolataim, utána analizálni őket. Sokszor rájövök mekkora mocsadék vagyok és hogy kéne egy pszichológus :D
2021. febr. 17. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!