Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gyerek korom óta van egy nagyon idegesítő szokásom, mégpedig, hogy akarva akaratlanul sajnálom az embereket. Egyszerűen nem tudom miért, de például, ha látok egy embert a tévében, aki kicsit félénkebbnek tűnik és kedves a hangja, akkor iszonyúan el kezdem sajnálni. Vagy egy másik példa: valaki, akire nagyon haragszom megjelenik előttem egy aranyos kiskutyás pólóval és megsajnálom. Volt egy exem, akinek az anyukája borzalmas ember volt, de átmentem hozzájuk és megláttam, hogy az anyukája pici kis törpéket gyűjt és el kezdtem sírni, mert rosszul éreztem magam amiatt, hogy csúnya dolgokat mondtam rá. Ez valami betegség lehet? 😂 mert egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mi bajom van

2021. febr. 16. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem gyakori az biztos
2021. febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fuh nekem is volt ilyen, ez inkább ilyen lelkiismereti kérdés szerintem. Először is, ne vedd készpénznek a gondolataid, mert azok nem te vagy. Vannak ilyem berögződött gondolatok, amik hasonló szituációkban előjönnek, mintha egy "kisördög" ülne a válladon, és mondaná ezeket. Neked csak annyi a dolgod, hogy a másik válladon ülő "kisangyalt" előhozod, és megmondod a kisördögnek, hogy te bzdmeg nagyon hülye vagy, nem jól látod :D

Pl.:

Kisördög: "ez a nő ezt csinálja? Biztos unalmas élete lehet. És szánalmas"

(ekkor te belül: basszus, szegény nem tett semmi rosszat,miért mondok ilyeneket?)

Utana szólsz a kisangyalnak: "ezek csak a berögződött gondolataid, valszeg ez a nő szereti ezt csinálni, tök aranyos, semmi baj vele, meg amúgy is mindenki azt csinál amit akar..." stb.


Az a lényeg, hogy mindig hozz fel rá valami ellenérvet, ha ilyen adódik.


Ezt a trükköt egyébként egy pszichológustól tanultam, és sokszor hasznos tud lenni, ha hülye gondolataim vannak.

2021. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor még nem olvastam el a 2. válaszoló utolsó mondatát, már olvasás közben is szent meggyőződésem volt, hogy jó tanácsokat ad. Hát még, ha ő is ezt egy pszichológustól hallotta!

Tényleg ne lovagolj a rossz érzéseiden! Gondolj az ellenkezőjére - a jobbra.

Nagyon erős az empátiád (beleérzés, veleérzés, együttérzés).

2021. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért baj, hogy pszichológustól tanultam? Éppen ezekkel a problémákkal küszködök, és nekem ez tényleg segít. Nem értem, hogy ezzel mi a baj.
2021. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jah semmi, rosszul értelmeztem, bocsi!
2021. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves #4,

ha rám céloztál, akkor félre értettél. Én inkább helyeseltem a pszichológust. Ha másképp értelmezted, szépen kérlek értelmezd át, mert tényleg a jószándék vezérelt. Köszönöm.

2021. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Na jó, most megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ilyen😂

Én általában akkor sajnálom az embereket, amikor esznekXDDD

Rám is nagyon jellemző egyébként, hogy egy velejéig rossz embert is meg tudok sajnálni, ha rossz történik vele, szenved vagy hasonló dolgokat csinál, mint az exed anyukája.

2021. febr. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is szoktam olyankor sajnalni oket:(
2021. febr. 27. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!