Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Igazi skinhead vagyok?

Igazi skinhead vagyok?

Figyelt kérdés
Skinheadnak tartom magam, bakancsot hordok, nadrágtartót, és bombert. Szeretem a focit, szeretem a sört, és rühellem a rendőröket. Szeretem megszegni az értelmetlen szabályokat, és arra törekszem, hogy szabad maradjak. A haverok szerint viszont nem vagyok skinhead, mert nem vagyok rasszista. Azt mondták, így is lehetek az, de csak egy divatmajom igazából. Engem az se zavarna, ha cigány, vagy néger skinheadekkel kéne lógni. Tényleg divatmajom vagyok? 18\F

2021. márc. 2. 07:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

A szkinhedeknek egyáltalán nem "kell" rasszistának lenniük, ez az egyik csoportjukra volt érvényes.


Olvasnivaló, elsősorban a haveroknak:

[link]

2021. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezt én is olvastam. Sokak szerint Magyarországon érvényét vesztette az eredeti szkinhed, mert túl sok a migráns. Akár 896-ban, akkor is sújtotta a Kárpát medencét egy nagy menekült válság kelet felől...
2021. márc. 2. 07:57
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem állsz inkább divatpunknak? Az jobban illene hozzád.
2021. márc. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem
2021. márc. 2. 08:06
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Mit nem értesz? Nyilvánvaló, hogy csak az együvétartozás miatt akarsz szkinhedeskedni, ugyanakkor egyáltalán nem értesz egyet az adott közösség elveivel.

Keress egy olyan közösséget, ami szintén divatos, amihez szintén tartozhatsz, és amihez való tartozásodat ugyanúgy öltözködés útján tudod kifejezni - és még egyet is értesz az elveikkel.

A punkok nem fajgyűlölők, de anarchisták, nem szeretik a rendőröket, stb. Neked való. Aztán majd kinövöd.

2021. márc. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Pózer vagy. Felvettél sztereotip külsőségeket és jellemzőket, hogy be tudd magad skatulyázni egy csoportba, és mások is ezek alapján be tudjanak azonosítani és kategorizálni. Nem attól válik egy csoport tagjává valaki, hogy felveszi a jelmezeit, viszont te csak idáig jutottál. Ha bohócnak öltöztél volna, azt hinnék az emberek, hogy bohóc vagy. De mivel skinheadnek öltöztél, azt hiszik az vagy. Ezért mondták, hogy majmolod a divatot.

Ja nem, mert szereted a sört és a focit = legit skinhead.

2021. márc. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Rendben :( köszönöm a választ. Akkor legyek inkább punk?
2021. márc. 2. 08:54
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak beléd kötni, hogy ennyire hiteltelen vagy? Egyik nap skinhead, másik nap punk, mert a gyakorikerdeseken azt mondták hogy legyél punk. Majd egy hónap múlva rátalálsz a reggae zenére, és raszta hajad lesz meg pöffented a füvet.


Neked kell érezned és tudnod, hogy milyen nézetekkel vagy ideológiákkal értesz egyet és támogatod, de a kérdésed és válaszaid alapján elég bizonytalan vagy. Látszólag tartozni akarsz valahová és azt hangsúlyosan ki akarod fejezni az emberek felé. Viszont amíg ennyire befolyásolható vagy és akkor inkább leszel punk (vagy bármi más), addig nem kellene rögtön beleugrani és a sztereotip dolgokat azonnal felvenni, míg nem vagy egészen biztos abban, hogy tényleg azonosulni tudsz ezekkel a dolgokkal.

2021. márc. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Itt mindenki rossz szándékú, és utál :( pedig én menő voltam, este 8 után kint sétáltam és cigiztem az utcán. Mégse vagyok igazi szkinhed. Lerombolták az önbecsülését :(
2021. márc. 3. 13:55
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

És mi a meglepő abban, hogy mindenki utál?

1: A szkinhedeket általában utálják. Erre már rá kellett volna jönnöd.

2: Egy szkinhed nem állna le nyafogni azon, hogy őt utálják.

3: Ezek után már nem is csak utálni fogunk, hanem kiröhögni. Miféle szkinhed az ilyen? Lol.

2021. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!