Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Léteznek M. o-n igazi skinhead...

Léteznek M. o-n igazi skinheadek vagy hungaristák, akik nem csak tizenéves korukban élik ezt a stílust és kinövik, hanem olyanok, akiknek pl.40 éves korukban sem fog változni a világnézetük?

Figyelt kérdés
Érdeklődöm, mert még nem találkoztam ilyenekkel. Csak tizenévesekkel, akik azt hiszik, ők az atyaúristen és a legnagyobb "náci".
2009. okt. 27. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Biztos vannak. Én olyannal találkoztam már (hungarista) aki most 20 éves, de eléggé szilárdan hisz a világnézetében, szóval szerintem később is az lesz!

Persze az is lehet, hogy kinövi, elvégre még csak fiatal felnőtt.

2009. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a volt matek tanáromnak (50 év körüli) van ilyen felfogása, de öltözködésileg nem látszik semmi.
2009. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Én még egy tizenéves sem láttam aki skinhead v. hungarista lett volna, inkább csak iylen öreg fazonokat, meg kb. 40-től
2009. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Itt a város tele van divatmajom rockerrel,hungaristával. Ha lemegyek (mennék, mert már nem) a régen rockerek járta kocsmába, tele van 14-16 éves idiótával, akik azzal menők, hogy be vannak baxva és a legnagyobb qurvák. Kihaltak az értelmes emberek.
2009. okt. 27. 12:50
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, meg van itt egy 18 éves idióta "sátánista", aki azt hiszi, övé a temető és mindenkinek beszól, aki pentagrammot hord, különféle black metal együtteses pulcsit visel. Tavaly szétverték a zsidó temetőt, szerintem ők voltak és a helyi skinheadeket vitték be a rendőrök kikérdezni. Ha nekem beszólna az a kis taknyos, olyat rugnák bele, összecsuklana. Szégyen ez a város.
2009. okt. 27. 12:56
 6/9 cynic ***** válasza:

Külön kell választani a két dolgot: a skinhead egy szubkultúra, a hungarizmus pedig egy eszme. Sokszor egymástól teljesen független a kettő. Előbbi inkább a lázadó fiatalokra jellemző: hallgatják a jó kis nemzeti rockot, szidják a különféle kisebbségeket, na meg vedelik a sört... :D Ebben a korban ez nem szokatlan, ők így élik ki magukat. Általában kinövik.

Az igazi hungarista viszont nem ilyen. Mint azt az egyik válaszoló írta, sokszor nem is látszik meg a ruházatán/zenei stílusán, világnézete viszont ezerszer szilárdabb, mint egy átlag skinhead tizenévesé, gondolkodása kiforrottabbb. Nem a gyűlöletre alapoz, hiszen az egy egyszerű, sokszor meglehetősen destruktív hatású érzelem - sokkal ésszerűbben közelíti meg a manapság tabutémának számító kérdéseket, pl a cigány- és zsidókérdést. Vegyünk egy példát: van egy 15 éves skin arc, aki ma még nagy rasszista, kiírtana, elgázosítana mindenkit, akinek nem fehér a bőre, stb. Előbb-utóbb kinövi az egészet, lenyugszik, rosszabb esetben teljesen kiölik ezt a "patriotizmust" belőle. Mi semmilyen etnikumot sem akarunk kiírtani, de a kultúrájuk, vallásuk, szokásaik és a faji jellegükből eredő "idegenségük" miatt úgy gondoljuk, nincs helyük a Kárpát-medence keresztény, fehér népei közt. Ezért szerintünk a helyes megoldás a kitelepítés. Ez a véleményünk, ez viszont (mivel racionalitáson alapul, és nem puszta - pillanatnyi - emberi érzelmeken) aligha változik. Szóval érted, mi a különbség a kettő között. Tehát, a kérdésedre válaszolva: a legtöbb skin igazából fiatal, és könnyen lehet, hogy megváltozik a véleményük, mire 50 évesek lesznek. Egy hungaristánál viszont ez a helyzet aligha áll fenn.

2009. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
remelhetoleg nem
2009. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alkesz balfa' emberek akik mást hibáztatnak a szar életükért. Hitler is ilyen lehetet. Könnyebb zsidózni mint belátni hogy béna, erőszakos alkoholista, depis játékfüggő az ember és a családgya ezért hagyta faképpnél.
2009. dec. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igen!

A gój motorosok,például.

Szerintem velük biztonságban éreznéd magad,egy cigányok lakta településen.

Jó fejek,magyarok,nemzeti érzelműek,és a rendes embereknek nem ártanak.

2010. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!