Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha hiányérzetem...

Mit tegyek, ha hiányérzetem van, mert nagyobb hírnevű gimnáziumban is tanulhatnék?

Figyelt kérdés
Ma Pannonhalmán kirándultunk és most egész nap hiányérzetem van, hogy nem abba az iskolába mentem 8.-ban, mert így utólag tetszik az az iskola, és nagyon jó hírneve is van, csak olyankor nem mertem oda menni a bentlakásosság miatt. Hívő vagyok. Valószínű felvettek volna. Most is kitűnő vagyok. Most egy egyszerű, középkategóriájú, kicsi gimnáziumba járok, ami egyben általános iskola is, oda jártam eddig is. Idén érettségizem. Szerintetek attól elmúlhat a hiányérzetem, ha egy erős bécsi egytemre megyek továbbtanulni, azzal tudnék valahogy kompenzálni, mert olyan érzésem van, hogy az adottságaimat nem teljesen használtam ki?

2021. márc. 15. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez nem a te hibád. Az iskolákban általános dolgokat tanítanak csak, amik önmagukban semmire sem jók. Mivel szeretnél foglalkozni?

Ha jók voltak az évek, akkor ne sajnáld!

2021. márc. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagy sporttudományt szeretnék tanulni, vagy környezetmérnökit. De tetszik a kertészmérnöki is.
2021. márc. 15. 01:44
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Erős magyar egyetemre menjél tanulni, pláne,ha hívő vagy. Gondolom, magyar is vagy egyben! Akkor meg itthon a helyed!!!
2021. márc. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a Lónyayban voltam gimnazista. Sokáig sajnáltam, hogy itt maradtam, lesajnáltam a sulit.


Bár nem tettem emeltet egyik tárgyból sem (2020 előtt végeztem), nem voltam kiemelkedő tanuló, helyt tudtam állni az egyetemen.


A ballagásom után pár évvel veszem észre, hogy a felhozatalhoz képest nemhogy nem rosszabb, hanem még jobb is volt a régi Lónyay (azóta rengeteg régi tanár elment).


Rokonom magántanár, borzasztó, hogy bizonyos középiskolákban mennyire botrányos az oktatás.


Azt nem tudom, hogy a te gimid milyen.


Szerintem, főleg érettségi után már nem éri meg azon búslakodni, hogy milyen középiskolába jártál. Felesleges.


F

2021. márc. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire gyengének találod a gimidet, akkor segítsél a többieknek, akiknek rosszabbul megy a tanulás, legalább hasznosan töltöd az ottani időt.
2021. márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szoktam segíteni.

Köszi a válaszokat!

2021. márc. 24. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!