Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érezted már, hogy rossz...

Érezted már, hogy rossz "világba" születtél?

Figyelt kérdés

Néha elgondolkozom ezen. Középsulis, gimnazista srác vagyok. Nagyon szeretem a régi (pop, rock) zenéket, mert ezeknek van mondani valójuk, az újabbakkal ellentétben. Motorozok, egy 30+ éves motorom van. Szeretem a bőrdzsekiket. Tehát, mondhatni egyéniség vagyok, kitűnök a tömegből. Vannak barátaim, hál' égnek sikerült idén beilleszkedjek, a fiúk társaság egyik alapitob tagja vagyok. De néha belegondolok, mi lenne ha a 40-es/50-es években születtem volna. Minden jobb lenne szerintem, az az én világom volna.

Ti gondolkodtatok már ilyenen, vagy hasonlón?

(Trollok OFF)



2021. ápr. 14. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan sokszor foglalkoztak már ezzel a témával, és a végkonklúzió az, hogy minden kornak megvolt a saját "régen minden jobb vót" szindrómája.
2021. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó lett volna akkor születni, csak nem ide.
2021. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
A mai világ , fiatalság már közel sem olyan mint régen. Vannak még kivételek de ez nagyon kevés főre,csoportra korlátozódik. Én a mai világban nem látok semmi olyat ami fiatalként bevonzana, égetne, lázitana. Már nem olyan a klubvilág, a bandázás, a koncertek egy motoros találkozó az éra! Bizony hiányoznak a régi idők amikor a zene volt a fontos, az összetartozás. Nem csak az emlékek teszik széppé, más világ volt, személyesebb, lüktetőbb. Élt és pezsgett minden.
2021. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a kilenvenes években végén akarnék tini lenni

Nirvanaaaaaaa

2021. ápr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ment a zöld pacsi mindenkinek!

#4 őket is csípem, de nálam a Beatles a favorit:D

2021. ápr. 14. 17:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1955-65 környékén a hasonló figurákat senkiházi, drogos csavargónak tartotta a mainstream társadalom. A kisebb városokból simán el is zavarták őket, amiért nem felelnek meg a nyárspolgári életmód szabályainak és a szigorú közerkölcsnek. Gondolj csak a Rambo történéseire... Ekkortájt élte a virágkorát a filmkészítésre vonatkozó cenzúra is többek között, vallásosság tekintetében is fanatikus intolerancia uralkodott, a közösségi élet meg úgy festett, hogy aki együtt béget a nyájjal, annak jó, aki pedig "különcködik", az nem boldogulhat. Az alternatív szubkultúrák és művészkörök minden korban jók kb. de a mainstream világban éltél volna elsősorban akkor is, ami még begyepesedettebb és legalább olyan képmutató, felszínes volt, mint a mai. Magyarországon ráadásul kommunizmus volt, több évtizedes lemaradottság Angliához és Amerikához mérten, és kőkemény besúgó rendszer. A punkokat és hasonló figurákat, akik a "rendszer ellen lázítottak" a 80-as években is koncepciós perbe fogták vagy eltüntették, amikor már lazább, békésebb vezetés volt az általad megjelölt időszakhoz képest.

Ezeket számításba kell lenni.


Én imádom a metált, a goth szubkultúrát, a punk mozgalmat, de az átlag 21. századi tömeg is rémesen visszamaradott és ostoba. Franc akar még nagyobb tudatlanságba, fejletlenségbe visszamenni, hogy valakinek a házi cselédje vagy szülőgépje legyek.

2021. ápr. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!