Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A természet kiszúrt velem,...

A természet kiszúrt velem, rossz testbe születtem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mielőtt ócsárolna néhány "okos" emberke, elárulom, hogy a transzvesztita, homokos, shemale és transzszexuális fogalmak között jelentős különbségek vannak.

Én szerencsétlenségemre az utóbbihoz tartozom. 20 éves, fiú testbe született izig-vérig lány vagyok! Rengeteget szenvedtem eddig is a természet tévedése miatt és van egy olyan sejtésem, hogy még fogok is... :-(

Kérlek, addig ne tegyetek megjegyzéseket rám, ameddig végig nem olvassátok életem tömör összefoglalóját, mert merem állitani, hogy kevesen értik meg, mennyire nehéz az élete egy transzszexuális személynek, pláne egy transzszexuális lánynak, mint amilyen én vagyok.

Gyerekkoromtól kezdve elvárnak tőlem egy bizonyos szerepet az emberek és ha nem akarom, hogy probléma legyen, akkor eleget is teszek ezeknek az elvárásoknak. Mindig is a lányos dolgok érdekeltek, a babázás és hasonlók. Imádtam a tükör előtt öltözködni hosszasan, énekelni, táncolni és rószaszinben járni. Nem értettem meg magam a fiúkkal, kizárólag a lányokkal tudtam barátkozni. De képtelen voltam fiúk között lenni, tornaórákon és más helyzetekben (rengeteg megaláztatásban volt részem). Úgy éreztem egyik nem sem fogad be igazán, nem találtam a kiutat. Csak elvárásokat láttam magam körül és képtelen voltam megpróbálni fiúsan viselkedni...stb. (ma már bánom, hogy nem voltam elég bátor és nem álltam ki magamért bármi is történjék ...vállalnom kellett volna önmagam)...

Felvettem egy fiús szerepet és ezek után egyetlen barátom sem volt. A lányoktól is kinéztem és a fiúktól is... a szalagatavómon öltönyben kellett feszitenem, miközben minden lány tündökölt. A fiú előtt aki akkoriban tetszett... nem lehettem önmagam és meg akartam halni. Mosolyogtam és fiús voltam, ahogy elvárták, de a lelki életem fokozatosan leépült.

A tanulásba menekültem. Éjjel-nappal a könyveket bújtam, hogy elmeneküljek a valóságtól, megtagadjam önmagam és ne kelljen a helyzetemre gondolni. Elkerültem egyetemre... ahol szintén borzasztóan éreztem magam. Láttam a rengeteg partyt, a baráti csoportokat és programokat. Eközben már érdeklődtem a műtétek, a hormonkezelés lehetőségeiről és nagyon komplikáltnak tűnt az egész. Na és legfőképp költségesnek...:(

Akkoriban Pesten rengetegen kihasználtak és átvertek. Nagyon vágytam a barátokra, az emberek megértésére és ezt sokan hátsó szándékkal fogadták...

Hamarosan az első szerelem is belépett az életembe, ami szintén reménytelen és esélytelen volt...ahogy minden az életem során. Úgy érzem nincs kiút számomra és egy gödörben vagyok... gyakran kiáltanék az utcákon, hogy vegyék észre az emberek, mennyire szenvedek. Inkább vállaltam volna szegénységet, vagy bármilyen más betegséget az életemben...de ez...amikor minden másodpercben választhatok: vagy játszom a szerepem vagy kiteszem magam az emberek becsmérléseinek...ennél nincs rosszabb a világon.

Le kell hát mondanom a szerelemről, az igazi barátságokról, a meghitt családi életről, a csodás karrierről??? Tudom, hogy mindezt önmagamként (nőként) elérhettem volna, mert megvan hozzá minden lehetőségem... viszont ez a lelki gyötrelem naponta megkeseriti az életem!

A műtét és a beavatkozások nagyon költségesek. Évtizedekbe is beletelhet, ameddig összeszedem rá a pénzt. :(( Az orrom előtt hálózzák be életem szerelmét és én a kisujjam se mozdithatom... mert engem senki nem lát...senki nem vesz észre ... csak valaki mást látnak... de nem engem :(


Kérlek segitsetek! Mit tegyek? Kezdjek el dolgozni évtizedekig az átalakulásra vagy folytassam az egyetemet... még az is rátesz egy lapáttal, hogy az öngyilkossághoz sincs merszem :-((( Én gyáva! Már rég megtehettem volna ...


2009. dec. 24. 22:49
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
56%
Szard le élj úgy ahogy neked jó.ne foglalkozz másokkal.az élet úgy is rövid
2009. dec. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
63%
Megmondom őszintén, hogy sose gondoltam még bele ilyen problémákba mind addig amíg egyszer véletlenül meg nem néztem A fiúk nem sírnak c. filmet. Ajánlom neked ha nem láttad volna. Egy maximálisan valós történetet dolgoz fel, és ekkor tudatosult bennem először, hogy milyen komoly problémát jelent ez annak aki átéli ezeket a dolgokat. Nehéz segíteni, vagy jó tanácsot adni. De én úgy gondolom, hogy kezd el úgy élni az életed ahogy a szíved diktálja különben sosem leszel boldog!
2009. dec. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
73%
Az biztos, hogy csodásan fogalmazol. Szerintem mindenképp menj el egy pszichológushoz, hidd el segít! Nem vagy agybeteg, nem azért, de jól esik vele beszélni, én kiskoromban beteg voltam (pánikbeteg) és járnom kellett. Csodállak, hogy ennyire kitartó vagy, és mostmár megérdemled a jót. Nagyon nehéz lehet dönteni, hogy elkzedj átalakulni vagy maradj, a pénztárcán kívül ebben szerintem fontos, hogy milyen a testalaktod, nem láttalak, így nem tudom elképzelni, ha nőis akkor könnyebb dolgod lesz. Sok sikert és tovább kitartást!
2009. dec. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
61%

b@szd meg!Mit foglalkozol masokkal? persze, egy ideig meg kell felelni a tarsadalmi normaknak, de mert teszed meg mindig, ha mar a sajat boldogsagod mulik rajta?!

Azt csinald ami neked jo(:Es ne hagyd, hogy kihasznaljanak!

Csak batran! fel a fejjel! p.o.csos lany vagy te(:

18/L

2009. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
24%

Ahogy olvastam eléggé elszomorodtam. Sajnálom h ez van veled:(

Alapból elítélem amúgy a homokosokat, de ez azért mégis más. Igazság szerint nem tudom mit mondhatnék. Talán a műtét segítene, akkor megnyugodna a lelked. Mondd el a családodnak a problémád, ne viseld egyedül mert akkor belerokkansz! Talán együtt sikerül összeszedni rá a pénzt. Sok sikert és kitartás!

2009. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem légy bátor, tedd meg! Idióta buzeráns.
2009. dec. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom mennyibe kerülnek ezek a műtétek, de ilyen testben, nőként soha nem fognak elfogadni ebben a társadalomban...már kisebb különbségek miatt is megbélyegzik az embereket, sajnos :( Az érzéseid nem fognak változni, magától a tested sem, de az az egy, ami változtatható... én azt tanácsolnám, próbáld meg.. Persze az egyetemet fejezd be, ha van rá lehetőség.
2009. dec. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
33%

Ez szörnyű lehet.De szerintem folytasd az egyetemet, tanulj, addig sem gondolkodol ezen, szórakozz, élvezd az életet mert rövid.Én sem gondoltam bele még ilyenbe, ez egyszerűen nemistudom elmondani.Ahogy olvastama soraidat én tényleg úgy képzeltem, mintha egy lány írta volna mindezt.És mivel te fizikailag fiú vagy ez nagyon fura.ÉS elég értelmetlenül hangzik.Nem szeretnéka helyedben lenni.Bárcsak segíthetnék.De sajnos nem tudok.

Mindenesetre boldog karácsonyt, remélem más a segítségedre lesz.

15 éves lány

2009. dec. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
5%

figyi. ha a srác akibe szerelmes vagy heteroszexuális, akkor ha átoperált lennél, akkor sem kellenél annak a fiúnak. a heteroszexuálisok nem kezdenek ki átoperáltakkal.

ha viszont a fiú is transzszexuális, vagy hasonló akkor miért nem mondod meg neki, hogy neked bejön?

2009. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
45%
Van 1 jó barátom ő pont az ellentéted lány testbe született fiú.Nagyon szeretem őt úgy ahogy van.Mikor elmondta azt hitte nem állok vele szóba többé,de ez eszembe sem jutott én azt tanultam mindenkit úgy kell elfogadni ahogy van és a lányom is erre fogom tanítani.Meglepődött a hozzáállásomon neki is sok mindent át kellett élnie ő már műtéteken is átesett és hormonokat is kap.Nem könnyű az élete,de nem törődik másokkal.Tanácsot adni nem szeretnék hisz nem az én életem,de tedd azt amit igazán szeretnél ne foglalkozz másokkal ez a te életed!Nehéz az biztos vannak barmok mint az egyik válaszoló is.Lelkiszegény...
2009. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!