Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért bántanak lelkileg az...

Miért bántanak lelkileg az ilyen dolgok?

Figyelt kérdés
Pl. kaptam egy csokit, amit én nem szeretek, viszont másnak sem akarom ajándékba adni, mert éppen ebben a hónapban jár le. Gondoltam, azt (is) adom majd anyámnak születésnapjára, ami egy hónap múlva lesz, és ez ma szóba is került. Tudom, nem illene, de azért nem akarom kidobni, mert én nem szeretem és amúgy sincs semmi baja, nem volt megbontva. Nem is nagyon tartjuk mi nagy dolognak ezt a szülinapozást, éppen csak ezzel kedveskednék neki. Akkor anyám elkezdte, hogy miért nem adom oda most hamarabb, mert hogyha elromlik (ennyi idő alatt, könyörgöm), akkor a hajamra fogja keni. Ezt így mondta, nekem meg eléggé rosszul esett. Ő nevetett rajta, nekem meg önkéntelenül is könnyek gyültek a szemembe, hogy valamit jószívvel oda adnék neki, erre ő jóformán gúnyt űz belőle. Tudom, gyerekes viselkedés, de máskor is az van, ha valaki kicsit durvább poént mond számomra, akkor az engem érzékenyen érint. Nem értem, miért, és legfőképpen sírni nem akarok miatta. Arra is gondoltam, ha anyámnak ez így nem tetszik, akkor inkább nem is adom oda a csokit, tökmindegy. Nem tudom, ezt hogy küzdhetném le magamban, nem akarok ilyen sértődékeny lenni, de a szemem azonnal bekönnyezik és a szám legörbül, ha ilyen megjegyzéseket kapok. Van valaki hasonló helyzetben? (Kérlek titeket, hogy az ilyen kommenteket, hogy "irigyellek" meg hasonlók hanyagoljátok. Cseppet sem segít a helyzetemen és egyáltalán nem esik jól, hogy nem akar valaki megérteni, csak kötözködni jött.)
2021. máj. 20. 16:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nos, én is érzékenyebb voltam az ilyen dolgokra, férfi létemre, addig amíg a munkahelyemen egy olyan helyre nem kerültem ahol a veszekedés, beszólogatás, akár kiabálás mindennapi dolog. Ez akarva-akaratlanul is eléggé megkeményített ahhoz, hogy egy csomó dolog ami régen érzékenyen érintett ma semmiségnek tűnjön. Igazából az ember addig kapja az arcára a pofonokat, amíg a bőr meg nem vastagszik rajta. Ez van...
2021. máj. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Na igen. Aztán én úgy védem meg magam, hogy visszaszólok, akkor meg az a baj, mert bunkóság.
2021. máj. 20. 18:24
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van ha bunkó vagy, de komolyan? Néha bizony olyan dolgokat kell tenni és/vagy mondani amik nem tetszenek másoknak. Ha nem így teszel akkor előbb-utóbb azon kapod magad, hogy egy halom ember csak azért van körülötted mert ki tudnak használni. Ne próbálj görcsösen megfelelni, mert csak magadnak ártasz vele.
2021. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
"És akkor mi van ha bunkó vagy, de komolyan?" Na ezt se kérdezték még tőlem, de azt igen, hogy "egyáltalán nekem vannak-e barátaim?". Egy kicsit őszintébb és cinikusabb vagyok, mint más emberek, és hogyha én valami olyanról kinyilvánítom a véleményemet, ami nekem nem tetszik, akkor mások szerint csak hisztizek, pedig igenis legbelül fáj, ha semmibe vesznek, ha kigúnyolnak. Annyira, hogy mint már írtam, egy perc alatt meglehet engem ezzel síratni. Hogy ne tegyenek az ilyen dolgok teljesen tönkre, valahogyan meg kell védenem magam, de akkor meg senki nem fog kedvelni a stílusom miatt. Sokszor végig gondoltam már, lehetnék kedves is, elpoénkodhatnám, de az nem én lennék. Soha nem tudna nevetni a szám, amíg a szemem sír. Azokkal, akiket utálok, nincs baj, egyáltalán nem érdekel, hogy kedvelnek vagy sem, de olyanok is bántottak már meg (elég sokszor), akik közel állnak hozzám.
2021. máj. 20. 22:10
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ebből az jön le h önèrzetes és egoista vagy. Nem "jószívből" adod hanem mert neked nem kell. Besértődsz egy poénon mert azt tàmadásnak veszed. Elég szànalmasan hangzik ez a lelki éretlenség.


Ajándékot amúgy sem illik továbbadni mert az egyébként is személytelen.


Add neki a csokit csak úgy és mondd neki hogy virágot fog kapni szülinapra és közösen süttök egy sütit. De a virágot magad szedd!

2021. máj. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok gyerekkorom óta. És pedig bőven kijárt a vitás emberekből, környezetből. Azért valamennyire persze megembereltem magam már. De nem múlt el és nem is fog szerintem. Ez személyiségtípus, genetikai idegrendszeri dolog. Ha szerencséd van, csak rossz időszakos van és elmúlik majd magától. Én most mondhatjuk elég nyugodt életet élek és így is érzékeny vagyok, hiába nem akarnak megbántani. Meg kell tanulni magadban feldolgozni.
2021. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

#6 vagyok. Írok példát is. Az anyósom ma finoman megvédett egy (számára szinte ismeretlen) ismerőst akivel összekaptunk, de csak négyszemközt beszélgetve. És használt rá egy pozitív jelzőt őt megértően védve. Ami nekem egyből úgy jött le, mintha én lennék a rosszabb és egész így nap a könnyeimmel küszködtem. De nem akartam kimutatni, hogy megbántott, mert tudom, hogy röhejes ezen megbántódni.

Gyerekkoromban anyám valamit mondott a hajamra, de nem rosszat csak, hogy ilyen érdekes a színe. Természetesen rossznak vettem és mentem bőgni a szobámba. Még kisebb koromban attól is sírtam, ha csúnyán néztek rám. Ha össze vesztem egy olyannal akit szeretek, akkor alap volt az egész napos bőgés a szobámban.

2021. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
7. Hogy ez mennyire ismerős. Mamám panaszkodott egyszer anyum testvérének, hogy mennyire semmirekellő vagyok, én meg ott hallgattam ezt a másik szobában. Hát nem esett jól. Akkor azt is mondta mamám, jó lenne, ha elmenne valaki a boltba, és akkor anyum testvére megkérdezte, hogy miért nem küld el engem. És ahelyett basszus, hogy engem megkérdezett volna, azonnal rávágta, hogy úgyse mennék el, nem csinálok soha semmit. Ez nem igaz. Ha megkérnek valamire, azt szívesen megcsinálom, egyszerűen csak nem vagyok az a fajta, aki ugrik megkérdeni, hogy miben segíthet. Egyszer anyumnak is panaszkodott, akkor sírva reggeliztem. Aztán a másik... Nekem konkrétan apám a szemembe mondta, amikor szőkére festettem a hajam, hogy olyan cigányos lett a színe. Én meg gondoltam magamban, "ok, nekem ez tetszik, most miért kell ezzel megbántani?". És akkor ugye én vagyok az, aki órákig rágódik az ilyen dolgokon.
2021. máj. 24. 23:12
 9/23 anonim ***** válasza:
Majd az èlet szembesít vele h mik az igazi problèmák ami miatt sírni kell... Az hogy a szüleid/rokonságod nem a legjobb az nem igazi trauma. Magadban is keresd a hibát és legyél kicsit alázatosabb is!
2021. máj. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9. Köszönöm, de ilyen jellegű válaszokat nem kérek. Pontosan tudom, hogy ezek nem igazi problémák, de engem mégis bántanak és sírok miattuk. Éppen elég baj ez nekem. Még én legyek alázatosabb? Én, aki minden sz*rt lenyel, mert ezekután még tiszteli a szüleit? Aztán az 5. válaszoló egoista szavára nem is mondok semmit. Ja persze, de sokat képzelhetek magamról, csak mert nem akarok kidobni egy jó csokit.
2021. máj. 25. 09:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!