Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintettek most mit csináljak?

Szerintettek most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nos,koliban vagyok lakó,és most történt pénteken,hogy loptak tőlem ruhát,meg textilt maszkot,meg túrkáltak a cuccaim között..

És nem tudom ki volt,vagy mi volt,de most nem tudom mit csináljak,ha most elmondom egy tanárnak úgyis le hordanak hogy biztos csak elhagytad,vagy biztos csak figyelmetlen vagy és valahol letted.(kontrékan én vagyok a figyelmetlen idióta farok)

Leszögezném hogy reggel 8-kor megyünk ki koliból,és este 5-kor vagyunk bent,és tanárok járkálnak be beszélgetni,és lehetséges hogy bement egy gyerek/vadidegen.

Nos,nem mondanák senkit tolvajnak,de már volt olyan hogy a felsőmbe valaki bele vágott ollóval,és ki volt terítve.



#Lopás,vágás,olló,ruha,poló,póló,kollégium,koli,balhé
2021. máj. 24. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs zar az ajton? Rakjal ra egyet.
2021. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindenképp jelezd a tanárok, vagy a vezetőség felé.

Lehet, hogy "Lehordanak", de az is lehet, hogy nem ez fog történni.

És legközelebb tartsd a dolgaidat a szekrényedben, lelakatolva.

Én is ezt teszem, és 3 éve semmimhez sem ért hozzá senki.

2021. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"úgyis le hordanak hogy biztos csak elhagytad,vagy biztos csak figyelmetlen vagy és valahol letted.(kontrékan én vagyok a figyelmetlen idióta farok)"

Miből gondolod?

Már próbáltad?

2021. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2

Csak az a baj hogy van egy szekrény,de félig van lakatolva(felső része csak)

1-ső

Már gondoltam hogy már hogy most én csinálok egy ládát,oszt le lakatolom

3

Már volt hogy már hogy jeleztem egy problémát,de csak leráztak,vagy elhordtak minden féle idióta hülyegyereknek

2021. máj. 24. 15:13
 5/12 A kérdező kommentje:

Kijavítom:

Pár problémát*

2021. máj. 24. 15:13
 6/12 anonim ***** válasza:

1. Lakat mindenre!


2. Egy figyelőkamera netes hozzáféréssel ma már 5-1000 től elérhető. Használtan mégolcsóbb.


3. Jelentsd, de tényeket közölj! Olyant amiben biztos vagy. Ami feltételezés ahhoz mindenképp tedd hozzá hogy "valószínűleg"! Ne állíts hamis vagy bizonytalan tényeket! Ne nevezz meg elkövetőt vagy feltételezett elkövetőt!


4. Utasíts vissza felháborodottan és határozottan mindenféle olyan vádat amely a te felelősségedet hanyagságodat szórakozottságodat veszi elő! Te vagy a sértett a tanároknak a te érdekledet kell képviselni és nem vádaskodni!

Ha csendben maradsz akkor elharapózhatnak ezek a dolgok, vagy egy jövőbeni tettenérés esetén az eset egyszeriségére való hivatkozással, az elkövető kisebb büntetést kaphat.

2021. máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Először is, 6.: Nem biztos, hogy szerel(tet)het fel kamerát. Attól még hogy ott tölti az idejét, nem az ő jogos tulajdona a szoba. A 3. és 4. pontod pedig semmiben nem segít. Attól, hogy jobban toporzékol, "márpedig neki igaza van", nem biztos, hogy hisznek neki a tanárok. A feltételezés is a bizonytalanságból fakad. Ha nem nevez meg senkit, akkor nem lesz minek utánajárni. Honnan tudod, hogy ki mond igazat és ki nem? Hidd el, amíg nem tűnik el valami értékesebb dolog (pl. pénz), senki nem fog komolyan venni pár ellopott ruhát. Ne adj' isten, az árulkodásért még kaphat valamit, ha kiderül. Viszont a lakat jó ötlet, azt én is ajánlom.


És kérdező, szerezz a koliban minél szorosabb baráti kapcsolatokat. Ha többen vagytok, könnyebben véditek meg egymást. Nem igazán tudom, hogy mit lehetne már kezdeni az ellopott cuccokkal, de legközelebb, ha van kivel kiállnod magadért, szerintem kevésbé fognak veled foglalkozni. Most nem azt mondom, hogy búj valaki háta mögé, ha gond van, de együtt sokkal könnyebben ellenálltok a rosszakaróknak. Ha ebben az évben vagy ott először, akkor amúgy is átestél volna ezen, valamiért a nagyobbaknál divat megszívatni a kisebbeket, de ha amúgy egy rendes gyerek vagy, akkor egy idő után le fognak szállni rólad. Szintén egy (volt) kolis.

2021. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szia Kedves 7-es!:)

Az a baj,hogy nálunk másképp szívatják a gólyákat,és én már mindjárt 3-dikos leszek jövőre.

Az a baj,hogy koli társaimmal jobban vagyok (vagyis nem verjük egymást pufira,vagy nem lopkodkodunk egymástól).

2021. máj. 28. 08:28
 9/12 anonim ***** válasza:
8. Ja várj, értem. Akkor szerinted egy nem kolis lopta el a cuccaidat. Tehát egy idegen mászkál be az épületbe és túrkál mások holmijai között jogtalanul. A tanároknak, vagy hasonlóknak mindenképpen kezdeniük kell ezzel valamit, idegeneknek nincs mit ott keresni. Csak nem tudom, hogyan tudnád ezt bebizonyítani. Nincs az épülethez eleve kamera felszerelve? És akkor egy kolis barátoddal azzal a gyanúval, hogy valaki jogtalanul volt a koliban, megkérhetnétek egy tanárt vagy valakit, hogy nézzétek vissza a kamerán. Nem tudom, hogy beválik-e, de ez is egy megoldás. Nehogy legközelebb valami értékesebbet vigyenek el. Mondjuk nem tudom, ki az az idióta, akinek pont a kolisok ruhája kell, már nem azért. Írd ki egy táblára, hogy "Ez nem túrkáló, ne itt alázd magad!".
2021. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9

Az a baj,hogy koli egybe for a iskolával és csak kívűl van..

Ott kezdődik igazán a probléma hogy valaki behazudja hogy gyereke vagy egyik gyerek rokona és a cuccai vannak ott,és azért megy.

De kamera se rossz megoldás,mondjuk egy drótkamerát valahová eltenni.( [link]

2021. máj. 28. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!