Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok. Évek óta ez megy. Hullámzóan, hol jó kedvem van, hol olyan mélyre zuhanok, hogy élni sincs kedvem. Ha bármilyen probléma adódik, vagy akár csak a párommal egy kisebb vita, nézeteltérés, annyira magam alá tudok kerülni, hogy úgy érzem, ebből ki se jövök többet. Gyerekkorom nem volt fényes, szüleim elváltak és apám nője lelkileg terrorizált kb 4-5 éves koromtól kezdve, egészen olyan 13-14 éves koromig, amíg jártam át apámhoz kéthetente hétvégén. Önbizalomhiánnyal is küzdök, szerintem apám nője miatt alakulhatott ki bennem többek között az önbizalomhiány is (sokszor kaptam tőle, hogy "hogy nézel ki", "olyan vagy mint egy fiú" stb, de terrorizált több dologgal is, pl. korán reggel bejött pórszívózni a szobába ahol én még aludtam stb stb...)

A gyerekkorom biztos sokmindent elb@szott bennem, de ez a hullámvasút kikészít, bár túl jó kedvem sosincs, de azért van, hogy egész jól elvagyok, de mondom, ha jön az életembe egy kisebb probléma, a mélybe zuhanok. Szörnyű, ilyenkor csak sírok és megakarok halni. Valami személyiségzavarom van? Vagy mi ez? Depressziósnak nem érzem magam, csak olyankor, amikor mélyen vagyok és legszívesebben meghalnék, de máskor nem, úgyhogy gondolom az nem lehet...


2021. máj. 31. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Még soha nem fordultál orvoshoz ezzel? VAgy legalább pszichológushoz?


Laikus GYK-olvasók nem igazán tudnak téged diagnosztizálni....

2021. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mertem még pszichológushoz menni.
2021. máj. 31. 12:38
 3/6 A kérdező kommentje:
De igazad van.
2021. máj. 31. 12:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kezelni kellene.

Gondolom, hogy könnyen kikezelhető, de nem vagyok szakember, csak élettapasztalt idős.

2021. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Kicsit hasonló helyzetben vagyunk, annyi különbséggel, hogy én még nem szabadultam meg tőle, nem vagyok én se valami fényesen, elmondom mit szoktam csinálni ha kissé melankolikus vágyókat stb. A legtöbb esetben megpróbálom elterelni a figyelmem, az olvasás nagyon sokat segít bele képzelheted magad a főszereplő helyébe, amit nagyon ajánlok az a napló vezetése, írás akar allegorikusan, ha nem nagyon akarod leírni a valóságot légy költő, kisebb nagyobb eredménnyel segíteni szokott, olyan mintha átadnám valakinek a próblémákat, a pszichológus ajánlotta nekem. A halál vágynál szerintem jót tenne ha felhívnád egy barátod vagy valakit, aki közel áll hozzád, hátra eltereli a figyelmed. Nem vagy már vele, hidd el nekem már csak a múlt egy szörnye, amiből sajnos rengeteg lesz még, de tőle már megszabadultál, tudom kicsit klisés, de aki a múltban él arra tényleg rá jár a rugó. Kicsit több helyre járj el a barátaiddal, az új élmények segítenek.

Remélem tudtam segíteni!

Sok sikert!

2021. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Brian Tracy Főnix szemináriumát javasolnám youtube ról. Ott sok okos dolgot mond el a személyiségről.
2021. jún. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!