Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam el a tökéletle...

Hogyan fogadjam el a tökéletlenségeimet?

Figyelt kérdés

Próbálom összefoglalni, hogy mire is gondolok. 20 éves vagyok, viszont már 14-15 éves korom óta küzdök önbizalomhánnyal. Nagyon utálom ahogy kinézek, és szó szerint minden testrészemet csúnyának látom. Évek óta próbálok átlendülni ezen a krízisen, és vannak napok, amikor sikerül is gyűjtenem egy kis önbizalmat, de amint kilépek az utcára és meglátom a nálam szebb, tökéletesebb egyéneket egyből visszatér ez az állapot. A probléma pedig az, hogy azok amiket nem szeretek magamon, azokon változtatni sem tudok, plasztikai műtét pedig egy nagyon komoly elhatározásnak tűnik, és azért anyagilag is nehezen kivitelezhető. Tudom, hogy az egyetlen út az önelfogadás, de egyszerűen nem jutok egyről a kettőre. Arról nem is beszélve, hogy félek, hogy mi van, ha testem/kinézetem miatt sosem fogok kelleni senkinek. Ha nem lesz olyan, aki szeretne engem. Mert nagyon nehéz derűlátónak lenni ebben a világban, amikor mindenhol azt látjuk, hogy milyen tökéletesen néz ki ez meg az, az elvárás pedig magas. Félreértés ne essék nem sajnáltatni akarom magam, de egyszerűen csak azon tudok kattogni, hogy mennyire utálom a testet amibe születtem. Szeretném elfogadni magam, szeretném ha elfogadnám azt, aki vagyok. Mert szerintem minden ember értékes. Én például sosem ítélkezem mások felett, nem gondolom, hogy a külső jegyek között lehet csúnya/nem csúnya határt húzni. Egyszerűen mindenki más és csak azért, mert a média felállított egy elvárást, azt nem azt jelenti, hogy, aki más az automatikusan rosszabb is. Mert ez nem így működik. És ezek a gondolatok bennem vannak, eszerint élek, de magamon mégsem tudom érvényesíteni. Egyszerűen magamat állandóan visszataszítom ebbe az önmarcangoló gondolatmenetbe és nem tudom, hogy hogyan másszak ki belőle. Ti mit tanácsoltok? Vagy esetleg, aki ilyen helyzetben volt, az, hogy kezdte el elfogadni magát?


Köszönöm mindenkinek, aki végigolvasta.



2021. jún. 4. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit vakvágányon vagy a problémád mibenlétét illetően. Ésszel próbálsz megmagyarázni valamit, ami nem agyi, hanem érzelmi szinten gyökerezik. Nincs önbizalmad, hiányzik a megfelelő önértékelésed, de megpróbálod külsőségekkel magyarázni, holott azoknak erre semmi ráhatásuk. Ezt láthatod abból, hogy "szép" vagy "sikeres" emberek is önbizalomhiányosak vagy épp "rondák" és "lúzerek" meg teljesen rendben vannak magukkal.

Ez sajnos csak csecsemő és kisgyerekkorban tud "magától" kialakulni, pontosabban a környezeted közreműködésével. Később már békaeső is hullhat az égből, nem lesz hatással az önbizalmadra. Egyetlen útja van a felnőttkori önbizalom visszaszerzésnek, az egy elkötelezett önismereti meló egy jó pszichológus vezetésével.

2021. jún. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

"Hogyan fogadjam el a tökéletlenségeimet?"

Ne írj ilyen hosszú kérdést! Senki sem fogja elolvasni! Én sem olvastam el!

nem kell tökéletesnek lenned, csak legyél, cselekedj, dolgozz, élj!

2021. jún. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Senior Séf ***** válasza:
82%

Senki sem tökéletes. Belőlem pl. hiányzik az összes hiba...

Viccet félretéve #2-es okejtése is hibátlan.

2021. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi az, amit teszel annak érdekében, hogy jobban nézz ki?

Sport?

Kontaktlencse/ szemüveg?

Szolárium?

Frizura?

Fogyókúra?


Vagy a sült galambot várod?

Ha tényleg csak a plasztika segít, miért nem kezdesz el gyűjteni rá?

2021. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
#4 Látszik, hogy lövésed nincs az önbizalom természetéről. Vak vezet világtalant - ugyanazon a tévúton jársz, mint a kérdező. Ilyeneknek a világon semmi köze nincs az önbizalomhoz. Csak megcsinálsz egy csomó ilyen hülyeséget, rááldozva egy csomó pénzt és energiát és a végén még rosszabbul és reménytelenebbül érzed magad, mert az érzéseid egyáltalán nem változtak.
2021. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

5-ös te nagyon buta vagy, mondták már?

A túlsúly csökkenti az önbizalmat, aki lefogy, általában az önbizalma is javul és így tovább.

2021. jún. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valóban el kéne mennem pszichológushoz.


A 4-es válaszolónak. Igen. Sportolok, fogyózok, adok a külsőmre is. De hiába, továbbra is szenvedek az önbizalomhiánytól.. Nem érzem a változást, hiába igyekszem etéren a legtöbbet kihozni magamból...

2021. jún. 6. 21:21
 8/8 anonim válasza:
25%
Menj el pszichológushoz. Nem mumus, fog neked segíteni. Nagyon szép meg örülök annak, hogy teszel azért, hogy megváltozz, de kb minden 2. ember ezzel küzd, és egyedül kevesen tudnak megbirkózni ilyen gondolatokkal.
2021. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!