Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vannak öngyilkossági...

Miért vannak öngyilkossági gondolataim és zavart eszméim és nagyon negatív érzéseim?

Figyelt kérdés

Miután beveszem az esti antipszchotikus vackomat aminek a neve Perdox nekem mindig elmegy a kedvem az élettől és rengeteg negatív gondolat tőr rám. Főleg a pszcihiátriáról ahova be voltam zárva 3 hétre plusz 1 napra.


A pszchiológusommal próbáltam kibeszélni ezt de szépen szólva is sz*rt se értem vele.


Viszont szeretném abba hagyni a gyógyszer szedését, mert már kezdek sokkal de sokkal nehezebben koncentrálni, a reakció időm 600 ms felett van. Kezdem elfelejteni a dolgokat amiket nem akartam és ráadásul szedált is vagyok tőle. Amikor beveszem olyan mintha eltüntetném magamat és csak a testem lenne.


A pszcihiáterem szerint ez mind teljesen normális és ha jobban érzem magam akkor lehet majd elhagyni, de én nem is vagyok önmagam ilyenkor.


Mikor beveszem utána másnap egész nap beszélgetnék másokkal és ismerkednék és vonzódom a nőkhöz is. Sokkal közvetlenebb vagyok másokkal de ez nem én vagyok. Nekem nem ez a személyiségem, nekem közöm sincs ehhez a személyiséghez. Én nem vonzódom a nőkhöz hiába vagyok férfi, sőt nem szeretek beszélgetni másokkal és nem is vagyok közvetlen, inkább visszahúzódó. Nekem az a személyiségem nem ez a közvetlen fickó típus.


Csak azért kell szednem a gyógyszert mert szorongok, túl érzékeny vagyok éa sok paranoid gondolatom van.


Van mikor összeomlok csak azért, mert apám épp fát vág én meg látok egy követ és az az első gondolatom, hogy a kővel jól fejbe kéne vágni hogy belehaljon, de én nem akarok ilyet tenni éa nem is tennék soha. De már eleve az hogy ezt elképzelem akaratlanul/kényszeresen már egyből összeomlok. Ezt kéne leküzdenem, vagy nem is tudom hol kéne kezdenem.


Nem tudnátom esetleg segíteni? Nektek ki vált be? Valamint ezeket miért tapasztalom? Mit tehetek hogy jobb legyen?



2021. júl. 14. 22:35
 1/4 A kérdező kommentje:
- Mielőtt megkérdezitek: 20 Éves vagyok és azért nem vonzódom a nőkhöz amúgy, mert konkrétan nem érdekelnek szexuálisan. Száz százalékban ugyan olyan ránéznem egy nőre mint egy férfira. Semmilyen.
2021. júl. 14. 22:39
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem vonzódsz a nőkhöz? A férfiakhoz vonzódsz vagy csak félsz a nőktől?


2. Nem te vagy? De az is te vagy! Egy részed ilyen. A gyógyszer nem fog új személyiséget adni neked csak felszabadítja a jobbik oldalad. Az ember szociális lény. Kell neki a társaság. Az egész életed attól függően jó vagy szar hogy hogy jössz ki embertársaiddal. Azért aggódsz mert ez új vagy csak sokkal kényelmesebb a lelkednek megmaradni a kényelmi zónában amit már ismersz és defektes roncsként magadba zárkózni?



Én sem voltam közvetlen típus sokáig. De ma már az vagyok. Rájöttem hogy ez könnyű és sokat nyerek vele. Csak érdekes emberekkel szeretek ismerkedni de sajna sok ember zárkózott és nem merik engedni h megismerjük az érdekes oldalukat. De így is akad sok aki szórakoztató.


Néha nekem is van durva vagy olyan gondolatom hogy valami nagyon durvát teszek valaki ártatlannal, de ez inkább félelem és nem vágy. Gondolok rá de egyáltalán nem azért mert akár csak egy kicsit is akarnám. Inkább félelemmel tölt el h mi lenne ha megtörténne. De egy idő után, -mivel tudtam h soha nem tennék ilyesmit- ezek a gondolatok alábbhagytak. Sosem gondoltam azt h "jó lenne megtenni" mert nagyon rossz lenne megtenni az első pillanattól kezdve.

Én normálisnak tartom magam. A normális fogalma relatív és senki sem tökéletes de tudom hogy jó, értelmes és normális ember vagyok és a hülye gondolatok nem tesznek rosszá.

2021. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak negatív gondolataim meg öngyilkos hajlamaim, de itt vagyok és élek! Az ilyesmi gondolataimat mint pl.: csak leugrok valahonnan, egy pillanat az egész stb... azokat elterelem és rajzolok aranyos/cuki dolgokat, amikre ha ránézek már nem is gondolok hogy az élet néha milyen valójában...

Meg van miért élni, most gondolok például családtagjaimra, kisállataimra, kutyámra, osztálytársaimra, életcéljaimra, anime-ra (nem is kevésszer..) stb.

Kerestem még dolgokat amikkel tudom magam boldogítani, meg van egy hobbim ami abból áll, hogy papírból csinálok mindent. (nyilván szóba jön ilyenkor a kartonlap is).

Régen ovodában sokszor kinéztek használható papír zsebkendőnek, és értsd úgy ahogy akarod, (szerencsémre nem volt nemi erőszak viszont fogdostak páran fiúk és szerencsére olyan idősek mint én, amit az annyi éves fejemmel nem tudtam hogy lereagálni ezért próbáltam elfelejteni aztán ki is használtak, nyilván...)

Mindent a szörnyű ovodás koromról nem szeretnék megosztani mert magánügy de párat leírtam hogy lásd: "Nem vagy egyedül!"

Sajnálom ami veled történt, nem egészen tudom, hogy mi de szeretném mondani, hogy nagyon erős vagy hogy kitartasz ezekkel a gondolatokkal! <3

2021. júl. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xxxcsillag válasza:
Vannak aszexszuális emberek, akiket nem érdekel a szex, Te nyílván ilyen vagy.Ez nem baj.Ha rosszabbul vagy a pszihó gyógyszertől, akkor ez Neked nem jó.Ilyen esetben sokat segít a környezet változás.Elköltözés, új minka hely, új hobbik és barátok.Sok sikert.
2022. máj. 21. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!