Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megérné szerencsét próbálnom?

Megérné szerencsét próbálnom?

Figyelt kérdés

Nem rég fejeztem be az egyetemet mérnökinformatikusként (kis korom óta programozó szerettem volna lenni), de miután megtapasztaltam milyen benne dolgozni (csak pár hónapot dolgoztam) realizálódott bennem, hogy nem biztos, hogy ebben szeretnék tovább dolgozni, mivel elöntött a magány és fizikai betegségek jelentek meg rajtam annyira szorongtam.

Az utóbbi egy évben elkezdtem érdeklődni különböző nyelvek iránt, nagyon megszerettem másik nemzeteken belüli emberekkel való kommunikációt, és már hónapok óta úgy érzem elvágyódok valamerre külföldre, talán még az ország sem számítana igazán, hogy hova.

Úgy érzem felszabadultabb lennék, de mivel még sosem éltem külföldön, így félek az elképzeléseim mégsem annyira reálisak.

Ti szerencsét próbálnátok a helyemben?

Köszönöm, ha elolvastad.



2021. aug. 17. 11:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
3 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Abból nem lehet megélni, hogy külföldön vagy. Az nem jelent bevételt.

Dolgozni kell.

Mit dolgoznál külföldön, miből élnél?

Ha már Magyarországon is elszigetelődve érzed magad programozóként, külföldön ez sokszorosan így lesz, hiszen külföldi leszel, idegen.

2021. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a programozassal van baj, hanem azzal hogy irracionalis szorongasok gyotornek. Ezt kulfoldre utazassal csak rontani tudod, ugyhogy inkabb menj pszichologushoz elobb.
2021. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze! Nem tudom, hogy ismered-e az EVs programot, és hogy elmúltál-e már 30. Ez egy program önkénteseknek, fizetik a szállást, kaját is, nyelvtanfolyamot. Remek lehetőség, csak meg kellene találni a megfelelő programot. Nem tudom, pl. valami táborban, vagy iskolában segíthetnél a gyerekeknek programozni tanulni.
2021. aug. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok pszichológus, de szerintem az új benyomások, élmények csak jók lehetnek!
2021. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ennek a EVs programnak mindenféleképpen utánanézek! :)
2021. aug. 23. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!