Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan ismerhetem meg magam?...

Hogyan ismerhetem meg magam? Honnan tudhatom meg, hogy ki vagyok? Honnan tudhatom meg, hogy mi a kedvenc virágom? Menjek el egy virágboltba?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy mik a jó vagy a rossz tulajdonságaim vagy miket szeretek és miket nem,mi a kedvenc filmem stb...

Régen tudtam,de változtam és most csak úgy vagyok a világban és nem tudom,hogy hogyan ismerhetném meg magam...

18/L


2010. aug. 30. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
én is így vagyok, és most csak úgy sodródok, de úgyérzem, ez sem az igazi... remélem egyszer mindketten rájövünk. azért holnap elmegyek egy virágboltba :)
2010. aug. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt nekem is elmondhatná valaki 16/F
2010. aug. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem olyan nincs, hogy valaki nem ismeri saját magát. Én inkább azt merném megkockáztatni, hogy nem vagytok elégedettek saját magatokkal és inkább NEM AKARJÁTOk tudomásul venni magatokat. Azért itt 2 értelem van, elmagyarázom:

- egy ember nem lehet tisztában teljesen önmagával addig ameddig nem foglalkozik saját magával, az tuti. Nem lehetsz tisztában a képességeiddel, a különböző jellemvonásaiddal mindaddig, ameddig nem kezdesz el tudatosan élni és megfigyelni önmagad

-Viszont az éned sablonjával te is tisztában vagy és ezt nem érdemes tagadni, mert saját magad vered át. Biztosan tudod, hogy imádsz-e az emberekkel lenni vagy sem, hogy szereted-e kimutatni az érzéseidet vagy sem, hogy keresed a kihivásokat vagy menekülsz előlük, szóval az ilyen dolgokat mindenki tudja magáról és lényegében ez maga a jellem, ezt felkell vállalni ahoz, hogy lehessen kezdeni valamit a saját életünkkel. Természetesen könnyebb azt mondani, hogy nem ismerem önmagam és továbbá élni az álomvilágunkat és a gondolkodás nélküli életet, de ez időpazarlás és lustaság. Igen, lehet nem vagy tisztában azzal, hogy milyen sokra vagy képes, de ezt nem is fogod megtudni soha, hogyha nem vállalod fel, hogy : " Igenis képes vagyok úgy élni mától kezdve, hogy odafigyelek saját magamra, az igényeimre, arra hogy mit szeretek és mit kerülök inkább, és igy idővel majd arra is rájövök, hogy mennyit birok, mik a céljaim, mi lenne a megfelelő állásom, stb. "

Ha talpraesetten és bátran felvállalod önmagad akkor sokkal könnyebb lesz. Pl. ha rajzolni van kedved akkor ne csak úgy pingálj, hanem elemezd önmagad. " Rajzolok és ezzel kikapcsolódok, tehát ez már a hobbijaim közé sorolható. Talán még egy kis tehetség is kiszorul belőlem ", vagy bármi mással is igy van, függetlenül attól, hogy mit csinálsz.

Ha megnéztél egy filmet, gondold meg, hogy tetszett-e vagy sem ? És utánna gondolj arra, hogy milyen film volt: akció, dráma, horror, thriller ? Aztán a kettőt párositsd: " Ez a film tetszett, tehát thriller kedvelő vagyok " - különben a filmizlésnek jelentős szerepe van az ember jellemében, tehát ez is egy jó út önmagad megismerése felé. Az, hogy milyen filmeket szeretsz nagyjából elárulja, hogy milyen vagy.


Szóval nagyjából ennyi lenne, ha van még valami kérdésed akkor csak nyugodtan és ne felejtsd el, hogy ahoz, hogy feljebb juss és hogy elérd a céljaid, előszőr tudnod kell, hogy honnan indulsz. Tehát " tedd tisztába " magad önmagaddal !

2010. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

öhöm-öhöm...

talán hiányzik a magabisztosság!

2014. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!