Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek életképtelen?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok,és nem vagyok képes semmilyen hivatols ügyet elintézni, még munkát is félek keresni magamnak mert emberekkel kell beszélgetnem hozzá..és annyira szorongok és stresszelk az ilyen helyzetek miatt,azt sem tudom hogyan adjam el magam vagy hogyan kell beszélgeti ilyen szitációkban..


pedig szeretnék munkat, majd lakást stb..de ezzel a szorongással képtelen vagyok bármit elintézni magamnak,biztos hogy látszódna is rajtam és ezért el is utasítanának mindenhol..



2021. aug. 24. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalmadat növelheted azzal, hogy keresel valami hobbit amiben jó vagy, vagy amit szívesen csinálsz, lehet sport, vagy sütés- főzés bármi ami neked tetszik. E mellett szerintem megérné ha beszélgetnél pszihologussal,biztos vagyok benne enyhítene a szorongásodon is.
2021. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Kérj segítséget szülőktől,barátoktól.Olyan formában értem,hogyha valamit intézni kell,akkor kísérjenek el,és legyenek veled mikor megtapasztalod elsőre milyen is az adott szitu.

Pl. egy csekkbefizetés.Elmegy veled anyukád,meglátod hogy működik a dolog.És legközelebb sokkal könnyebb lesz egyedül is.Mert már tapasztaltad,van benne rutinod,nem új,nem először csináltad.Idővel pedig rutinból végzed ezeket a dolgokat.De a csekk csak egy példa.Bevásárlás,bármilyen hivatalos ügyintézés.Mindent lehet tapasztalni,könnyebbé tenni.

Nyilván egy állásinterjúra nem mehet be veled a szülőd,de elkísérhet,biztathat,támogathat.Érzed hogy nem vagy egyedül a szituban.

Egy állásinterjúra fel lehet készülni.Nagyjából tudni lehet milyen kérdések hangzanak el,és milyen válaszokat várnak el.Fejben előtte lejátszod,felkészülsz minden eshetőségre.Így lelkileg sokkal könnyebb lesz belevágnod.Persze lehet hogy a valóság majd egészen más lesz,mint ahogy elképzelted.És lehet hogy lesznek hülye reakciód,vagy úgy érzed majd hülyén viselkedsz.Ezt ne kudarcként fogd fel és éld meg,hanem tapasztalatként,amiből tanulhatsz,hogy ugyanazt a hibát legközelebb ne kövesd el,a tapasztalatok által van lehetőséged tanulni,fejlődni.Hogy boldogulj önállóan is az életben.Ehhez viszont merni kell élni,tapasztalni,belevágni dolgokba.

2021. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Kezdésnek jó, ha nem nevezed magad életképtelennek, és nem látod el magad hasonló jelzőkkel. Senki sem úgy született, hogy mindenhez ért, és azt nem is várhatod el magadtól, hogy a semmiből rájöjj, hogy hivatalos ügyeket hogy kell intézni, lényegtelen, hogy mit értesz ezalatt. Ilyenkor nem gáz segítséget kérni, vagy bizonyos dolgokkal kapcsolatban neten is találsz információt.


A hivatalban pedig nyugodtan kérdezhetsz, ha valami nem tiszta, mert ott részben az ő feladatuk is, hogy tájékoztassanak.


Az első munkakereséssel kapcsolatban pedig annyi, hogy nem tudom, mennyire szorongsz, mert nem ismerlek, de ebben a helyzetben mindenki feszült, ha még nem volt interjún előtte. Legrosszabb, ami történhet, az az, hogy nem hívnak vissza. Ez pedig nem téged minősít, és nem azt jelenti, hogy nem feleltél meg az elvárásoknak, és baj lenne veled, hanem hogy találtak valakit, aki szerintük jobban beleillik a csapatba. Ha pedig ne adj isten bunkó a HR-es, akkor örülni is kell, hogy nem vesznek fel oda.


De ebbe csak bele kell rázódni, és nem elkeseredni. Ezt mondom úgy, hogy egyetem után az első pár interjúm nekem is nevetségesen rosszul ment. Tapasztalatnak viszont tökéletes volt, mert láttam, hogy milyen kérdéseket tesznek fel általában, és ezután ha máshol előjött ugyanaz a kérdés, volt időm átgondolni, és sokkal könnyebben válaszoltam rá.

2021. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A szülők valszeg nem lennének támogatóak, mivel az ilyen problémákat alapvetően ők okozzák, azaz a családi működés vési be az emberbe csecsemő és kisgyerekkorban. Ha akkor nem sikerült a megfelelő önértékelés megalapozása, akkor felnőttként csak jönnek a bajok, kapcsolatteremtés, kötődés, önbizalom, kommunikáció stb. terén. Ezen nem segítenek ilyenek, hogy hidd el, hogy jó vagy, találj hobbit, járj társaságba stb. sablonos tanácsok, amiket azok mondanak, akik agyalással próbálnak valamit kívülről megoldani. Ezen vezetett érzelmi munka segít, pl. pszichoterápia.
2021. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!