Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bármilyen döntés tényleg egy...

Bármilyen döntés tényleg egy életre hozhat jó vagy rosszat?

Figyelt kérdés
Azt mondják ha meghozunk egy döntést az egy életre is tönkre teheti az életünket vagy lehet jó is.Én most félek mert meg kell hoznom egy döntést valamivel kapcsolatban ami a lelkemben néha megnyugvást hoz,hogy majd lesz így meg úgy de valójában nem tudom akarom e vagy mi lenne a jó.Szóval ha 156 féle életem lenne se tudnék dönteni melyiket válasszam félek,hogy rossz döntést hozok és még jobban oda az életem.Kicsit úgy érzem,hogy egzisztenciális válságban is vagyok meg depresszió meg ilyenek annyi mindent látok az emberektől amit tesznek és nem tudom mi lenne a saját utam szerintem sok vágyam nem is az én vágyam hanem más emberek netről össze ollózott vágyai.Szóval nem tudom mit kezdjek az életemmel mert ha nem döntök is egy döntés és tovább csesződik elfelé.

2021. szept. 14. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem
2021. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bármilyen döntés nem. De igen, nyilván vannak olyan döntések amik az egész hátralevő életedet megváltoztathatják.

Egyik legegyszerűbb példa, ha mondjuk valami súlyos bűnt követsz el. Ha meggyilkolsz valakit, akkor igen hosszú időre börtönbe kerülsz, és még ha ki is jutsz valaha, a priuszod akkor is rá fogja nyomni a bélyegét a hátralévő életedre.

2021. szept. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2/


Én nem pont ilyenre gondoltam hanem pl belekezd valamibe az ember és érzi ez nem az övé de bele ragad.

2021. szept. 14. 17:28
 4/13 anonim ***** válasza:
nem, és rossz a kérdés :-) túlgondolod, ott hibázol, hogy mindent előre ki akarsz találni, hogy totálisan biztosra menj, mert meg akarod úszni a kudarcot. Ha jól érzem, nem bántásból! Ne vedd ennyire véresen komolyan a dolgokat, merj kísérletezni, tudd, hogy jogod van hibázni, jogod van rosszul dönteni, jogod van félbehagyni valamit, tudd, hogy kisebb nagyobb szomorúsággal túl fogod élni, ha nem fog valami sikerülni. Nem lehet megúszni, hogy hibázzunk, mindenki elcseszi néha. Ezt a lapot nem lehet kiszedni a pakliból, akármennyit modellezel előre. Hajrá.
2021. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4/


Csak simán a hibázástól,kudarctól nem tartanék,de ma már minden a pénzen múlik szóval ha hibázok és bukok vagy hajléktalan leszek az nem lenne jó.Én csak a pénz részétől félek.

2021. szept. 17. 02:29
 6/13 A kérdező kommentje:

4/


És én úgy látom,hogy az élet az vérre megy.

2021. szept. 17. 02:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó, hát a kérdésben általánosan fogalmaztál, itt meg mintha valami ingatlanvásárlásról beszélnél. Aminek valóban van súlya, én is rettegtem, hogy becsapnak, vagy megbánom. Ez jogos, hogy izgalommal tölt el. Én megkértem jogász ismerőst, hogy nézze át a szerződést.
2021. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7/


Én nem valami vásárlására gondolok hanem az életre,egy befektetés vagy bármi mert az életben mindennel lehet veszíteni pénzt akár az ember összes pénzét bukhatja.

2021. szept. 17. 20:06
 9/13 anonim ***** válasza:
7x vagyok. ja, hát vannak ilyen helyzetek, amikor sokat kockáztatunk. én nagyon izgultam, amikor lakást vásároltunk milliókért. aztán sikerült szerencsére. Ha becsaptak volna, akkor nehezebb sorsom lenne, ez igaz.
2021. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7# vagyok. de van most valami konkrét feladatod, vagy csak úgy általánosságban aggódsz ezen? UTóbbi felesleges! :-)
2021. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!