Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bármilyen döntés tényleg egy...

Bármilyen döntés tényleg egy életre hozhat jó vagy rosszat?

Figyelt kérdés
Azt mondják ha meghozunk egy döntést az egy életre is tönkre teheti az életünket vagy lehet jó is.Én most félek mert meg kell hoznom egy döntést valamivel kapcsolatban ami a lelkemben néha megnyugvást hoz,hogy majd lesz így meg úgy de valójában nem tudom akarom e vagy mi lenne a jó.Szóval ha 156 féle életem lenne se tudnék dönteni melyiket válasszam félek,hogy rossz döntést hozok és még jobban oda az életem.Kicsit úgy érzem,hogy egzisztenciális válságban is vagyok meg depresszió meg ilyenek annyi mindent látok az emberektől amit tesznek és nem tudom mi lenne a saját utam szerintem sok vágyam nem is az én vágyam hanem más emberek netről össze ollózott vágyai.Szóval nem tudom mit kezdjek az életemmel mert ha nem döntök is egy döntés és tovább csesződik elfelé.

2021. szept. 14. 11:35
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10/


Valahogy el kéne kezdeni az életemet...

2021. szept. 18. 22:57
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát kezd, de jelentsd ki, hogy van jogod kipróbálni dolgokat, van jogod nem végleges kérdést hozni! :-) Ez elég vegyes az embereknél, valaki elvégez egy szakmát és élete végéig azt műveli és nyugodt ebben, más meg egy csomót keres, mire odaér a tevékenységhez, amit szeretne csinálni. Én pl. ötvenhez közelítek és még csak 2/3- részben tudom, hogy mi az anyámat akarok csinálni. Csak mai fejjel tudom, hogy több mindent ki kellett volna próbálni fiatalon. Hajrá. Senki nem tudja megtenni helyetted. "Te vagy a gyűrűhordozó! Ha te nem tudod hogy vidd véghez, senki nem tudja!" :-)
2021. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Konkretizáld kicsit, hogy az életed elkezdésében milyen irányok merültek fel. Attól is lehet félelmetes ez a számodra, hogy nem elég konkrét, tehát egy szinte tartalmatlan szorongás. Ezt nehéz leküzdeni. E helyett konkretizáld a feladatot, mert azt lehet kezelni. Pl. felmerült, hogy kőműves leszek, de az is, hogy kertészmérnök. Merre fejlesszem magam, mihez vegyek munkaeszközöket, stb? A nagy feladatot szedd szét kisebbekre, rakd őket sorrendbe, és úgy haladj az utadon. Akár itt is felteheted a kérdést, hogy szerintünk mi legyél inkább. :-)#4,7,9,10,12 voltam. Írhatsz privibe is, ha úgy könnyebb.
2021. szept. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!