Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen elvek szerint éled az...

Milyen elvek szerint éled az életed?

Figyelt kérdés

Az én elveim a következők:


1. Élni és élni hagyni. Nem szabad rátelepedni a másik félre.

2. Nem ártok másoknak, nem teszek olyasmit másokkal, amit én magam sem szeretnék megtapasztalni.

3. Őszintén beszélek, de figyelembe veszem azt, hogy a másik ember is érző lény, törekszem a tapintatra.

4. Nem avatkozom mások életébe, nem ítélkezem. Minden éremnek két oldala van, meg kell hallgatni a másik ember álláspontját is.

5. Igyekszem élvezni az életet, nem kuporgatok ész nélkül, de nem is élek a mának, gondolok a jövőre.

6. Igyekszem nem a múlton rágódni, bár vannak dolgok, amik fájnak, de azon vagyok, hogy a jövőbe tekintsek.



2021. szept. 16. 18:47
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Tetszik a te gondolkodásmódod is. :)

2021. szept. 18. 15:49
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Én egy dolgot tartok igazán kiemelkedően fontosnak : Ami a szívemen az a számon! Nem szeretem senki lelkét ápolni édes kis hazugságokkal. Az nem vezet soha jóra!

Persze van még az is, hogy védem az állatokat, segítek elesett embertársaimnak! Pl. nem megyek el földön fekvő ember mellett soha!

Kifejezetten gyerekcentrikus vagyok, szakmámból adódóan, fontosnak tartom, hogy a gyermekek érzelmi, fizikai bántás nélkül nőhessenek fel!

És az is sokat jelent nekem, hogy az otthonomban mindig béke legyen, szeressenek hozzám jönni, érezzék, hogy itt biztonság, melegség várja azokat, akik jönnek!


Ezeket tudnám felsorolni, mivel ezek azok a dolgok, amik szerint élek.

2021. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy leírtad!


Ezekkel a gondolatokkal is tudok azonosulni. Az állatokat én is nagyon szeretem, a gyerekeket szintén.


Az őszinteség pedig minden kapcsolat alapja kellene, hogy legyen.

2021. szept. 19. 13:11
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb kitárazni magam, amihez ne kelljen senki segítsége. Kb 20 éve magam oldok meg mindent, nem kell még 20.
2021. nov. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sok esetben talán jobb is az önállóság.
2021. nov. 1. 07:54
 16/27 Senior Séf ***** válasza:
100%
Jószerivel minden igaz rám a fent felsoroltakból, csak ez a "nem teszek olyasmit másokkal, amit én magam sem szeretnék megtapasztalni" nem. Ez tömény marhaság. Senki sem másokkal tesz dolgokat, hanem magával, csak annak vannak kihatásai másokra is. Magának padig mindenki jót akar, de eközben előfordul, hogy másnak a tyúkszemére lép. Akár (f-)elismeri ezt, akár nem.
2021. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!


Ebben is van igazság.

2021. nov. 13. 18:20
 18/27 A kérdező kommentje:

Van még egy 7. elvem is, ez kimaradt..


Inkább egyedül, mint egy rossz kapcsolatban.

2021. nov. 27. 09:54
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártok másoknak, nem idegeskedem hülyéken, és igyekszem magam jól érezni a magam szerény módján, ami leginkább olvasás és zene.


És nem szabad magunkat kizsákmányolni, mert nem robotolni születtünk.

2022. jún. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld kéz. :)
2022. jún. 13. 06:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!