Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy rohan az idő, én pedig...

Úgy rohan az idő, én pedig egyre öregebbnek érzem magamat. Újra 15 éves akarok lenni. Hogyan nyugodjak bele?

Figyelt kérdés

Már a 16-18 évesek is magáznak, a 4 évesek pedig néninek neveznek. Ez nagyon zavar. Nem soká 20 éves leszek, holott nemrég töltöttem be a 7. életévemet, emlékszem arra a ronda plüssre amit a születésnapomra kaptam, mennyire örültem neki, még a nevére is emlékszem.


Nem akarok megöregedni, már így is csoffadt vagyok meg rigolyás. Ennél már csak rosszabb lehetek. Tudom, hogy leszek ennél háromszor is idősebb, (már, ha megérem) és hogy akkor mit mondok majd... De tudom, hogy nem sok idő van addig, jóformán “pár nap” különbség. Érzem, hogy minden elöregedik körülöttem, és hogy én is elfonnyadok.


2021. szept. 18. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen igazi módja van az elfogadásnak. Ne a külsőségekkel foglalkozz, fedezd fel azt, ami magadban változatlan. Ami ugyanaz volt benned 7 évesen, ugyanaz most is, és ugyanaz marad 60 éves korodra is.
2021. szept. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Attól még gyorsan eltelik és nem akarom.
2021. szept. 18. 17:18
 3/9 A kérdező kommentje:
Mintha negyede annyi időm lenne, mint másoknak.
2021. szept. 18. 17:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarod. Oké. És mit tennél ellene? Egész életedben egy elkerülhetetlen, megváltoztathatatlan dolog ellen akarsz küzdeni?

Tegyél inkább azért, hogy később is fiatalos tudj maradni.

2021. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis ösztönzés. Ez a nő 72 éves:

[link]

Szerinted öreg, vagy csoffadt? :)

2021. szept. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden fejben dől el. Az életkor nem jelent semmit, az csak egy adat, hogy annyi ideje élsz. Ebben a korban sokan éreztünk így. Én is az érettségi után kb 50-nek éreztem magam, ez a hirtelen felnőttéválás mellékhatása. De ez idővel enyhülni fog. Sőt.
2021. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5# Engem már most 30-nak néznek. És amúgy sem a külsőségekről beszélek elsősorban, hanem arról, hogy gyorsan elmegy az élet. 6-7 éves koromban egy év az 365 napnak is tűnt, most meg egy hónapnak. 10 éves korom óta rohan a világ, pedig voltak rossz napjaim is, de azok is gyorsan elteltek.
2021. szept. 19. 02:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis olvasnivaló:


[link]


[link]


Ezeken kívül erősen tudom ajánlani Eckhart Tolle könyveit (A most hatalma, Új Föld).

2021. szept. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, hogy kb. 50 lehetsz, aztán látom, hogy 20.

Én 33 vagyok és van mikor eszembe jut, hogy úristen, még most voltam 23! Olyan, mintha most ismertem volna meg a férjem. Akkor 21 voltam...

Rohan az idő! A tesóm már majdnem 40! Hihetetlen, anyu majdnem 60! Borzasztóan telik az idő! De én úgy vagyok vele, inkább teljen az idő felettem, minthogy meghaljak fiatalon! Szegény barátnőmnek 32 év jutott, hálás vagyok, hogy én aggódhatok azon, hogy "már ennyi éves vagyok"!

Szerencsémre engem jó 5-6 évvel fiatalabbnak néznek, mindig. Ennek nagyon tudok örülni, jól esik. :)

2021. szept. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!