Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 17 éves fiú vagyok. Nektek...

17 éves fiú vagyok. Nektek milyen volt a kamaszkor? Nekem nagyon nehéz. Többi lent.

Figyelt kérdés

1 éve kezdődött a legnagyobb "átalakulásom".

Tavalyig cigiztem, minden hétvégén alkoholizáltam, feleseltem a szüleimmel, a suliból szöktem, minden.


Február fele kezdődött el az, hogy jobban igyekeztem a suliban. Elkezdtem a szüleimmel komoly dolgokról beszélgetni, elkezdtem keresni önmagam, leraktam a cigit, az alkoholt, mindent örökre. Elkezdtem könyvet olvasni, és a jövőmről gondolkodni. Elkezdtem dolgozni.


Sajnos már az osztálytársaimmal két ember kivételével nem tudjuk megérteni egymást. Ők nagyon komolytalanul veszik az életet, és nem is érdeklik őket a jövőjük, nem tudok elbeszélgetni velük.


Amíg az jár a fejembe, hogy ki lesz a jövőbeli feleségem, és hogyan leszünk boldogok az életben, és hogyan teremthetek magamnak tökéletes jövőt, ők azon gondolkodnak, mikor mennek drogozni, mikor ütik ki magukat, és egyéb dolgok.


A két osztálytársam ugyan így gondolkodik mint én, velük nagyon jól el vagyok.


Régebben nem volt ilyen problémám mint most:

Nem találok jó szórakozást. Régebben reggeltől másnap reggelig a haverokkal voltunk, inni, cigizni, dumálni. Most inkább egész nap próbálom keresni önmagamat. Könyvet olvasok, rajzolok, gondolkodom, és mintha el lennék veszve.


Elég lusta is lettem mostanában.


Valami tippet tudnátok adni, vagy leírni most milyen "fázisban" vagyok? Meddig tart ez az egész?


Köszönöm szépen.


2021. okt. 11. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, kezdesz felnőni. Ez már nem a kamaszkor, ez egy fiatal felnőtt gondolkodása.

Elhiszem, hogy nehéz. Csak a gyerekkor nem az. De jó úton jársz, nyugodj meg. Csak annyit tanácsolnék, hogy ne a tökélete, hanem a boldog jövőt keresd. Legyenek céljaid, de elérhetőket válassz. Ha aztán mégis több sikerül, annak pedig örülj nagyon. Találd meg az utad, kívánom, hogy ébredj rá, mivel szeretnél foglalkozni a jövőben.

Hidd el, nem a nagy, drogosokból és alkeszokból álló baráti kör a boldogságod és sikerességed kulcsa.

Az a 2 osztálytárs-barát pedig már nagyon jó alap - ennél több igaz barát nincs is az életben, haverok jönnek-mennek.

2021. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa volt olvasni, mert olyan, mintha egy 30+ ember írná, aki már túlvan a bulizós fiatalkorán, dolgozik. Te meg mindehhez 17 éves vagy. Nem csoda, ha össze vagy zavarodva...Én 17 évesen a tanulással voltam elfoglalva, az érettségire és felvételire készültem. Szabadidőmben (ami alig volt) olvastam, nagyon sokat, még az érettségi előtti időszakban is. Soha nem buliztam, nem is engedték volna. Ez meg a másik véglet...

Szerintem az nagyon jó, hogy tudatos vagy, és úgy készülsz a jövőre, sokkal több élettapasztalatod is van már, mint mondjuk nekem volt annyi idősen. Keresd azok társaságát, akik hozzád hasonlóak, jobb, mint ha van 1000 haverod, akik visszahúznak.

2021. okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Ez a kor nehéz. De nagyon. Szerintem mindenkinek, de nem mindenkinek ugyanannyira. Az logikus és jó választás, hogy a jövőd van a középpontban és figyelsz az iskolai eredményeidre, de szerintem nem ártana kicsit szórakozni, közösségbe járni. Persze nem azt mondom hogy heti 5-ször hajnalig bulizz egy bárban, hanem inkább azt, hogy szerezz pár jó barátot, tölts velük némi időt és legyen pár jó emléked.
2021. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!