Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ugye nem fog meghalni? (Részle...

Ugye nem fog meghalni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kényszeres gondolatokkal küzdök egy ideje. Folyamatosan bekorlátozom magam, megkeseríti a mindennapi életem és még bűntudatom is van. Szeretnék majd eljutni egy szakemberhez mindenképp, csak addig némi nyugtatásra lenne szükségem, hogy nem tettem semmi rosszat.



Bár nem vagyok kimondottan vallásos (nem járok templomba stb.) én hiszek Istenben. Sokszor beszélek neki ilyen hülyeségeket, most pl megemlítem a mait, hogy reggel kinyitom a szemem és az első mondatom az volt magamban, hogy vagy felmondok a munkahelyemen (diákmunka) vagy, ha nem elveszíthetem a párom. Na most...Ebből semmit nem szeretnék. Szeretem a munkahelyem, szeretem a párom és halált eleve nem kívánok soha senkinek, nem akkor neki.


Ott kezdődik az egész, hogy a halált sem igen fogadom el,borzasztóan rettegek a szeretteim elvesztésétől, sokszor pánikrohamok is gyötörnek, sokat sírok, fogytam nem is keveset. Most meg még a saját helyzetemen is nehezítek a kényszeres mondataimmal.



Az lenne a kérdésem, hogy ha most nem mondok fel akkor nem fogom elveszíteni a párom meg senkit sem emiatt, ugye? Nem szeretnék rossz lelkiismerettel munkába menni délután, főleg mert teljes koncentrációt igényel.



Válaszokat előre is köszönöm!


2021. nov. 6. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Miért veszítenéd el bárkit kicsi szívem? Szeretnek téged ők is 🥰
2021. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak kényszer, ami a te fejedben van, te hozod őket létre. Ne is foglalkozz ezzel, nem lesz semmi baj. Ne mondjál fel egy jó munkahelyen.
2021. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszer mindenki meghal. Van aki előbb van aki utóbb. A japánoknál pl a Bushido szellemének egyik fontos része hogy minden nap készen kell állni a halálra. Vagyis ha bekövetkezik akkor ne legyenek fontos elmaradott dolgaid. Mert ugye halottként nem tudod már elvégezni őket. Nekem mondjuk vannak. Nem szeretnék elpatkolni mondjuk holnap. Ettől még megeshet és nagyon szar lenne. Akárki más is meghalhat holnap és sok ember meg is fog ahogy meghalt ma is.

Persze ez sokban múlik rajtunk is. Pl az életmód, az óvatlanság és a hülyeség sokban tesz hozzá ehhez. Én pl óvatosan vezetek. Ez nagyban megnöveli a túlélési esélyeimet. A hazai lakosság java része egészségtelen életmódot folytat. Ez nagy mértékben lecsökkenti az ő túlélési esélyeiket. Ez persze nem azt jeleni hogy ne halhatna meg valaki 10-20-30 évesen is. Szerencsés az aki megéli a 90-100-at mint pl Bálint gazda vagy Kirk Douglas. Az ember idővel elveszíti a szeretteit is. A kulcs talán az hogy szerezz újakat. Erre van a család. A szüleid, vagy a szüleid szülei már biztos elvesztették a hajdani családjukat de lett új családjuk, ezek vagytok ti. Mostmár ti vagytok a fontosak számukra. Ezt az út vár rátok is. Vagy nem lesz családod és mindent el fogsz veszíteni a halálos ágyadon akármilyen sokáig is fogsz élni.

Én akár azt is el tudnám fogadni hogy a halállal vagy az univerzum szétroppanásával, vagy összeomlásával minden véget ér de vannak jelek amik mást mondanak. Munkatársam gyereke olyan halott családtagokkal beszélget akiket nem ismerhetett életében és nem is meséltek róla neki mert 5-6 éves. Mégis tud róluk sok dolgot. Szóval valami van. Ez némiképp megnyugtató ha nem is eléggé.

2021. nov. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Légy nyugodt, mert bármire is gondolsz, abból nem következik az, hogy be is következik. Persze, vannak kivételek, de azok nem a Te eseted. Pl. tudsz egy haldoklóról, rágondolsz és valóban rövidesen meghal. De nem azért hal meg, mert rágondoltál! Vagy: látsz egy légtornászt, félted, nehogy leessen, de leesik. Leesik, mert elvesztette az egyensúlyát, de nem azért, mert a helyzet láttán féltetted, nehogy leessen.
2021. nov. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" Szeretem a munkahelyem, szeretem a párom "

Akkor egyszerű és nagyszerű az életed. Maradj a munkahelyeden, és szeresd a párod.

2021. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!