Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam el azt, ha...

Hogyan fogadjam el azt, ha veszítek?

Figyelt kérdés
Sajnos csak azt tudom elfogadni, ha nyerek. Félek, hogy egyszer még pórul járok.

2021. nov. 8. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

Tessék?

Nem értem a kérdést.

2021. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg tanulni belőle. Vedd kihívásnak. Tűzd ki célnak, hogy nyerj! Nem tudom mit, de na. xd
2021. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan miért zavar, ha veszîtesz? Félted a büszkeséged? Félsz, hogy olyan hibát követsz el, amit többet nem tudsz kijavítani? Ha az első, akkor fokozatosan csökkentsd a büszkeséged, vidd magad olyan szituációkba, ahol apró kudarcok érnek. Ezek nem fájnak annyira, de segítik, hogy szokd az érzést. Ha az utóbbitól félsz, akkor pedig legyen egy B terved, amivel meg tudsz békélni az adott szituációban, ne kockáztass nagy dolgokban.
2021. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:

Veszíteni senki sem szeret, és igazából nem is tanítják meg nekünk, hogyan kell. Ami nem is csoda, hiszen emberi mivoltunk hajnala óta csak a győztesek maradnak fenn. Gondoljunk csak egy kardfogú tigrissel való találkozásra. A történelmet is a győztesek írják! Szóval lényegében a siker a túlélésünk záloga.

Persze más az, ha játék, vagy sportolás közben veszítesz, és azt nem tudod elviselni. Az már beteges. Olyankor gondolj arra, hogy ha valaki megver, mondjuk kártyában, akkor az illető valószínűleg jobn nálad. A jobbtól pedig nem szégyen kikapni.

2021. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
*jobb nálad.
2021. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem leszel tőle rosszabb ember.
2021. nov. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!